Epickie nowości Macrossa #5

W czerwcowym wydaniu magazynu Dengeki Hobby pojawiły się dwie reklamy, dotyczące noweli Macross R – The Ride, ukazującej się na łamach tego pisma w odcinkach. Wydawnictwo Dengeki wyda dwie książki, związaną z tą serią. Pierwszą będzie Macross The Ride Upper Volume, która jest wydaniem zbiorczym noweli. Volumin pomieści sześć pierwszych rozdziałów historii na kartach w formacie B6. Łącznie cały materiał ma zajmował 384 strony i kosztować 1260 jenów.

Drugą pozycją jest Macross the Ride Visual Book vol. 1. Pojawią się w niej ilustrację, stworzone do powieści, znane z magazynu, ale także nowe rysunki. Pozycja składać się będzie z 80 stron wielkości A4. Cena: 924 jeny.

Wydanie obu tytułów planowane jest na 26 czerwca. Polaków do zakupu może zachęcić jedna z czołowych bohaterek noweli, a jest nią oczywiście nasza rodaczka – Magdalena Zielonaska, zwana też „Leną”. Debiutuje ona w drugim rozdziale i jest rywalką głównej żeńskiej postaci – Chelsea Scarlett. Fabuła serii dzieje się w 2058 roku na statkach kolonizatorskich Macross Frontier i opowiada o tzw. wyścigu odrzutowców. W rywalizacji uczestniczy wiele maszyn, w tym zabytkowe (wśród których wyróżnia się pojazd „Leny”, SV-52γ Oryol – rekonstrukcja niemal zapomnianego SV-52, z czasów Pierwszej Wojny Kosmosu).

Magdalena Zielonaska

sv-52oryol

 

Najnowsze rozdziały Macross R – The Ride można też czytać za darmo na oficjalnej stronie noweli.

Ciekawą informację otrzymują fani od twórców gry Ace Combat Assault Horizon. Japoński magazyn Famitsu ogłosił, że najnowsza część AC będzie zawierała odrzutowce do ściągnięcia, zaprojektowane przez samego twórcę Macrossa, Shoji Kawamoriego. Jeśli spojrzymy na screeny wyglądu samolotów, dostępnych w ten sam sposób do poprzedniej odsłony serii (związane z Idolmaster), być może tym razem można się spodziewać motywów, nawiązujących do Macrossa. Przypomnijmym, iż Namco Bandai, producent gry, był w ostatnich latach także wydawcą Macross Ace Frontier, Macross Ultimate Frontier i Macross Triangle Frontier na PSP oraz Macross Trial Frontier (PS3), więc jest szansa. Poniżej trailer Ace Combat Assault Horizon, zaprezentowany na E3 w tym roku. Proszę sobie to wyobrazić z myśliwcami, podobnymi do Valkyrii.

Byłoby to całkiem okazałe, ale też trochę smutne bez modułów GERWALK i Battroid, na których opiera się idea maszyn Variable fighter.

Related Posts