Epickie nowości Macrossa #11

Czyli “Kosmetyki Sheryl Nome” cz. 2 ;)

Japońska firma kosmetyczna “Pia” wypuszcza na rynek nowy produkt – “Uruoi Bihada Keitai Mist” (Kieszonkowa Mgiełka dla Wilgotnej, Pięknej Skóry). Mgiełka będzie sprzedawana w buteleczkach, występujących w trzech wersjach kolorystycznych: metaliczno-białej, błyszcząco-różowej i szampańsko-złotej. Cena: 2,980 jenów.

Co w tym takiego ciekawego? Otóż produkt jest promowany przez postać Sheryl Nome. Istnieje już nawet specjalna strona internetowa, znajdująca się pod adresem: www.pia.co.jp/mist/

Jak można wyczytać z powyższego baneru (który notabene jest przeróbką ilustracji płyty Pink Monsoon (Starring May’n), wydanej dwa lata temu), od 12 września będzie wyświetlany spot reklamowy w japońskiej telewizji.

Nie jest to pierwszy kosmetyk, przy którym wykorzystywany jest wizerunek fikcyjnej piosenkarki z Macross Frontier. Dokładnie o tej samej porze, rok temu zadebiutował inny produkt – Pure Shield. Poniżej reklamówki, które były emitowane w tv:
http://www.youtube.com/watch?v=k6WDm6Vb6GM
http://www.youtube.com/watch?v=l2jGs4o-hRc
Inną ciekawostką, która niestety nie dotyczy mieszkańców Polski, jest wydanie cyfrowe mangMacross Frontier” (Hayato Aoki) i Macross Frontier: Hold Me Tight to the End of the Galaxy (Sorahiko Mizushima) w USA. Komiksy można za opłatą przeczytać na nowym serwisie – JManga, który został stworzony przez  Crunchyroll (legalny streaming anime). Niestety zawartość strony nie jest dostępna poza Stanami Zjednoczonymi.

Fascynujący jest w tym wszystkim fakt, że Macross od lat jest blokowany w USA i kilku zachodnich krajach europejskich. Wszystko jest związane z wojną prawną na linii Big West Advertising / Studio Nue – Tatsunoko  Production/ Harmony Gold (więcej tutaj). Czyżby Kadokawie (oryginalnego wydawcy mang) w spółce z Big West udało się ominąć paragrafy? :)

Na zakończenie zapraszam do przesłuchania nowych coverów piosenek Macrossa z Chile…

Salomé Anjarí – Diamond Crevasse(Cover Español)

Salomé Anjarí – Lion(Cover español) Invitada especial Bárbara Echard (BYS Revolution)

… z Argentyny (konwent Macross Eternal).

HITOMI – “Ai oboeteimasu ka?”

http://www.youtube.com/watch?v=MKIpJBNEbTU

Related Posts