Trailer Aquarion Evol – nowe anime twórców Macrossa.

W internecie pojawiła się dłuższa zapowiedź serialu, tworzonego przez Shoji Kawamoriego. Za animacje odpowiadają studia Satelight (producent dwóch ostatnich seriali Macross) i 8bit, które zajmowało się CGI w Macross Frontier. Ponadto główny motyw muzyczny skomponuje Yoko Kanno. Premiera: rok 2012.

Aquarion Evol jest kontynuacją Genesis no Aquarion, stworzonego także przez pana Kawamoriego i wydanego u nas przez Anime Gate/Vision (26 odcinków na pięciu płytach). Akcja serii dzieje się 12 tysięcy lat po oryginalnym serialu, w mieście wzorowanym na Hong Kongu. Głównymi bohaterami będą nowe postacie, choć protagonista, sadząc po wyglądzie, może być reinkarnacją Apoloniusa i Apolla, który występował w poprzedniej serii telewizyjnej. Ich wrogowie mają pochodzić z innych wymiarów.

Co prawda zarys fabuły niezbyt wydaje się oryginalny, to efekt może być w praktyce dużo bardziej ciekawszy. Za reżyserię, poza twórcą Macrossa, bierze się Yuusuke Yamamoto, który ma na koncie wysoko oceniane anime na podstawie noweli obyczajowej – Welcome to the NHK.

Powrót Shoji Kawamoriego do Aquariona jest zastanawiający. Czyżby próbował wykreować drugie uniwersum, zupełnie różne do Macrossa? (pomijając fanatyzm ekologiczny ;)) Jest w tym pewien stopień sensu: o ile ostatnie anime jest najbardziej wzorowym przedstawicielem gatunku real robot, to Aquaerion wygląda na bardziej klasyczny rodzaj super robot. Problem polega na tym, że oryginalna produkcja nie była wybitną serią, co za tym idzie kontynuacja nie ma wsparcia wiernych fanów.

PS. Pisanie o Aquarionie na blogu, poświęconym Macrossowi, może wydawać się dziwne, ale obie gałęzie twórczości japońskiej animacji mają teraz wpływ na siebie nawzajem. Fani Variable Fighter spodziewają się, że na 30-lecie wyjdzie kolejna seria, która dzieje się w uniwersum Macross. Brak choćby głupiego pilota serialu w okolicy 3 października 2012 (1982 – pierwszy odcinek SDF Macross) będzie dla pasjonatów złamaniem wieloletniej tradycji. Chodzi o zwyczaj okrągłej rocznicy – począwszy od roku 1987 (wydanie Flash Back 2012), co 5 lat rocznica charakteryzowała się debiutem nowego anime. Ponadto rok 2012 jest ważny jeszcze z jednego powodu – w fikcyjnym świecie Macrossa wystartował wtedy z Ziemi pierwszy statek kolonizacyjny SDF-2 Megaroad-01 (nie mówiąc o tym, że czas akcji odcinków SDF Macross to ten właśnie rok). Takie wydarzenia dla fanów trzeba uczcić nową produkcją. Oby Shoji Kawamori za bardzo nie zapracował się nad swoim nowym dzieckiem i nie zapomniał o swoich najważniejszych fanach. Co prawda Big West raczej nie odpuści możliwości do zarobku, ale fajnie widzieć oryginalnego twórcę Macrossa przy produkcji. Gundamy nie mogą od wielu lat liczyć na Yoshiyuki Tomino i potem wychodzą różne “cuda” poza Universal Century. Sam Macross też o mało nie zadławił się “Lovers Again”.

Wcześniejszy teaser:

Related Posts