Epickie nowości Macrossa #12

Macross F nie wraca tylko w formie filmu kinowego i gry na Blu-ray, ale też koncertu z żywymi piosenkarkami. Producent muzyki z uniwersum Macrossa, wytwórnia Flying Dog (znana dawniej jako Victor Entertainment) postanowiła wydać świąteczne widowisko live, zarejestrowane rok temu.

Merry Christmas without You, bo o nim mowa, odbył się 22 grudnia 2010 roku w hali Budokan i 24 grudnia w Kobe Port Island Hall. Producentką eventu była kompozytorka Frontiera – Yoko Kanno, a na scenie obok niej wystąpiły May’n (Sheryl Nome) i Megumi Nakajima (Ranka Lee). Wydarzenie było dobrą okazją nie tylko do zaśpiewania podstawowych utworów Macrossa Frontier, ale też pozycji ze świątecznego albumu Macross F Christmas Album “cosmic cuune” , wydanego miesiąc wcześniej 24 listopada. Sama nazwa koncertu pochodzi od tytułu piosenki z tego CD.

Co ciekawe wydanie DVD muzycznego show pojawi się na rynku prawie rok, po wypuszczeniu tego krążka – 23 listopada. Wkrótce z pewnością zostanie przedstawiony spot promujący nowy produkt.

Tymczasem za oceanem fani także nie będą musieli zbytnio cierpieć na brak „Rabu Songuzu”. 1 października  w godzinach 18-20 czasu miejscowego w Los Angeles odbędzie się występ charytatywny We Heart Performing for Japan, którego celem jest zbiórka pieniędzy dla naprawy zniszczeń po marcowych klęskach żywiołowych w Japonii. Wśród zaproszonych osób jest Mari Iijima, która podkładała głos pod postać Lynn Minmay w serialu SDF Macross w japońskiej i amerykańskiej wersji językowej (wydanie ADV). Poza nią wystąpią inni aktorzy amerykańskiego dubbingu anime: Beau Billingslea (Bleach, Naruto), Steve Blum (Cowboy Bebop, Final Fantasy VII: Advent Children, Gurren Lagann), Melissa Fahn (Digimon, FLCL, Blue Dragon) i Wendee Lee (Bleach, The Melancholy of Haruhi Suzumiya, Magic Knight Rayearth).

Główną osią eventu będzie dubbingowanie na żywo odcinków z różnych anime, za to sama Mari Iijima wystąpi w roli piosenkarki, co niemal oznacza 100-procentową pewność udziału piosenek z Super Dimension Fortress Macross podczas wydarzenia. W końcu to jedyna produkcja animowana, w której Mari uczestniczyła (poza Macrossem, piosenkarka występowała jedynie w amerykańskich serialach/filmach).

Pozostaje mieć nadzieje, że fani zabiorą kamery i umieszczą stosowny materiał w internecie, bo na wydanie DVD charytywnej imprezy nie można za bardzo liczyć.

Od dzisiaj, 10 września dostępny jest nowy magazyn – Newtype Ace – na łamy, którego została przetransferowana manga „Super Dimension Fortress Macross THE FIRST” z Macross Ace. Podobno miał być w nim też kontynuowany komiks Macross Plus: Tac Name, ale ostateczne skończyło się chyba na zapowiedział.

Podobno nowy rozdział „The First” nie jest zbyt odkrywczy i głównie ma na celu wprowadzenie nowych czytelników w fabułę. Co ciekawe historia o Lynn Minmay to nie jedyne strony, jakie poświecono Macrossowi. Uniwersum otrzymało w magazynie własny dział – Macross Ace Plus, w którym prezentowane są nowości dotyczące franczyzny – modele, oryginalne ubrania cosplayowe (panel Macross Good Express) czy gier (Fever Macross Frontier) itp.

Poza Macrossem magazyn publikuje także mangowe adaptacje anime:

– Tiger & Bunny

– nowej serii Last Exile

– Sacred Seven

– Blood-C

– Towa no Quon

Na koniec zapraszam do posłuchania nowych coverów utworów fikcyjnego zespołu Fire Bomber w wykonaniu Shige Wana. Może nie mają takiej spiritii jak oryginalne, ale dość interesująco brzmią z nieco innym głosem wokalnym.

REMEMBER 16

SUBMARINE STREET

ANGEL VOICE

PLANET DANCE w towarzystwie Chie Kaijury (Mylene Jenius)

MY SOUL FOR YOU

Related Posts