Yoko Kanno “wyjaśniła”, kim jest Gabriela Robin…

Japońska kompozytorka po raz kolejny postanowiła nieco pożartować i wyjaśnić w jednym z wywiadów, kim tak naprawdę jest Gabriela Robin. Pani Yoko wytłumaczyła, że w czasie układania muzyki dla Macrossa Plus przebywała w Izraelu, a ówczesnym premierem tego państwa był Yitzhak Rabin. Śmiejąc się, wszystko podsumowała kwestią “To wszystko, co mogę powiedzieć” :)

W rzeczywistości Gabriela Robin to najprawdopodobniej sama Yoko Kanno. Pomimo wielokrotnego oświadczenia, że autorka tekstów to zupełnie inna osoba, nigdy nie dała rzetelnych dowodów na poparcie swojej wypowiedzi. Co więcej w jednym wywiadzie uznała się za twórczynię utworu “Santi-U” pomimo, że był podpisany imieniem i nazwiskiem Gabriela Robin. Jeszcze w innej wypowiedzi ręczyła, że osoba, kryjąca się pod pseudonimem to mężczyzna.

Yoko Kanno to osoba bardzo zasłużona dla uniwersum. Debiutowała jako kompozytorka przy Macrossie Plus, gdzie stworzyła ok. 30 utworów, z których większość była wokalna i świetnie zlewała się z obrazem, czyniąc z serialu dzieło wizualne, na kształt wielkiego poprzednika – Do You Remember Love?. W ten sposób dzięki niej i pozostałym twórcom anime, świat Macrossa został uchroniony przed śmiercią, którą mogły spowodować słabe recenzje Macross II: Lovers, Again.

W późniejszym czasie twórczyni muzyki miała swój udział jeszcze w Macross Dynamite 7 z 1997 roku, by 10 lat później skomponować cały soundtrack Macross Frontier, poczynając od serialu po ostatni film “Sayonara no Tsubasa“, który dzisiaj debiutuje na Blu-ray/DVD :)

Related Posts