Epickie nowości Macrossa #16

Pierwszą ważną nowością z ostatniego tygodnia jest pojawienie się trailera produktu Yoko Kanno Produce Macross F Super Dimensional Super Live Cosmic Nyan. Jak już wcześniej pisałem, jest to zapis koncertu Choujiku Super Live Merry Christmas Without You, który odbył się w ubiegłoroczne święta bożonarodzeniowe. Materiał ukaże się 23 listopada na DVD (7140 jenów) i  Blu-ray (8190 jenów). Wydawcą jest wytwórnia Flying Dog (Victor Entertainment, producent muzyki do wszystkich Macrossów).

Okładka:

Lista zaśpiewanych utworów przez Megumi Nakajimę i May’n. W nawiasie dodałem zapis w romanji, a jeśli nazwa była w engrish’u, zamieniałem na zwykły angielski:
1. Merry Christmas without You
2. ランカの「くつしたのうた。」( Ranka no Kutsushita no Uta )
3. ユニバーサル・バニー ( Universal Bunny )
4. 射手座☆午後九時Don’t be late (Iteza Gogo Kuji Don’t be late )
5. サイレントでなんかいられない ( Silent de nanka Irarenai )
6. 会えないとき ( Aenai Toki Lyrics )
7. アナタノオト( Anata no Oto )
8. CMランカ・メドレー ( CM Nyan Nyan Service Medley )
9. 恋はドッグファイト ( Doi no Dogfight)
10. 虹いろ・クマクマ ( Niji-iro Kuma Kuma )
11. タブレット (Tablet)
12. リーベ~幻の光 (Ribe ~ Maboroshi no Hikari)
13. 放課後オーバーフロウ ( Houkago Overflow)
14. そうだよ。( Sou Da Yo )
15. オベリスク (Obelisk)
16. インフィニティ (Infinity)
17. 天使になっちゃった ( Tenshi ni Nacchatta )
18. Songbird
19. 永遠 ( Eien)
20. ライオン (Lion)
21. ギラギラサマー(^ω^)ノ  (Gira Gira Summer)
22. 星間飛行 ほかここに書ききれない収録曲の数々!

Sądząc po powyższym zestawieniu, koncert jest dość źróżnicowany.  Są utwory zarówno z serialu i filmów Macross F, ale też, co najważniejsze, dominują utwory świąteczne z albumu  Macross F Christmas Album “cosmic cuune”. Szkoda trochę, że trailer afiszuje głównie muzykę z pierwszej grupy.

Drugą nowością jest ostatni, 12. rozdział noweli Macross R – The Ride, który  można przeczytać za darmo na stronie oficjalnej tytułu .  Chapter będzie też publikowany w najnowszym numerze Dengeki Hobby, w którym pojawi się w formie streszczającej + szczegółowe opisy, występujących Varkylii.

Na koniec po raz kolejny przenosimy się do Ameryki Południowej, gdzie odbył się konwent Otakufest 2011 w dniach 29-30 października (Peru). W trakcie trwania eventu wystąpiła japońska piosenkarka pop Aki Misato, a wśród własnych kawałków przez nią wykonywanych, pojawił się jeszcze jeden obcy – cover kultowego utworu Macrossa – Ai Oboete Imasu Ka. Miły ukłon w stronę latynowskich fanów uniwersum, których chyba jest najwięcej poza Japonią i najwięcej udzielają się dla popularyzacji marki.
[youtube http://www.youtube.com/watch?v=oh3dRfNgBPw?rel=0]

Related Posts