Wystartowała strona macross30.com!

30-lecie Macrossa coraz bliżej. W dniu dzisiejszym firma Big West otworzyła witrynę, na której będą pojawiać się nowości, związane z rocznicą uniwersum. Co prawda serwis wygląda bardzo dziwne (te laleczki, ech), ale do tego agencja reklamowa już zdążyła przyzwyczaić. Najzabawniejsze jest geekowskie uzasadnienie wydarzeń, tłumaczące sytuację z perspektywy fikcyjnego świata :)

Zmierzająca na koniec galaktyki, flota emigracyjna Macross 29, od lat zmaga się z wieloma problemami. W wyniku nieszczęścia, została zniszczona 1/4 powierzchni, przeznaczonej do zamieszkiwania. Ponadto statek z powodu regulacji dotyczących energii Fold, ma ograniczoną wymianę informacji i znikomy handel z innymi koloniami.

Jest 8 stycznia 2062 roku, Macross 29 zaczyna celebrować 30-lecie startu z Ziemi. Warto zaznaczyć, że wiele firm działających na tym statku to producenci gier, zabawek, wytwórni muzycznych i nie tylko.

Głupie? Być może, ale dzięki tej dziwnej informacji, wiadomo już czego spodziewać po produkcjach, związanych z marką Macross w 2012 roku. Wygląda na to, że wyjdzie co najmniej jedna gra, oparta o uniwersum oraz dużo muzyki i modeli Varkylii. W mojej ocenie można też spodziewać się wielu koncertów, w tym zwłaszcza z udziałem May’n, gdyż na serwisie znajduje się “kukła” przedstawiająca postać, podobną do Sheryl Nome.
Macross30

Intrygująca jest też osoba nieujawniona z pierwszego zdjęcia.

Macross30

Aktualizacja

Z forum Macross World dowiedziałem się, że powyższa postać to alter-ego córki Yoshimasy Ohnishiego (założyciela Big West),  która jest aktualną prezes firmy.  Pozostałe postacie to inni pracownicy agencji, za to komentarze na głównej stronie to ich żarty na temat celebracji statku Macross 29.

Na koniec najważniejsza wiadomość. W złotym tygodniu (29 Kwietnia – 5 Maja) odbędzie się w Shibuya Parco wystawa jubileuszowa, poświęcona 30-leciu świata Macross. Z pewnością można się spodziewać wielu atrakcji, a także odpowiedzi na najważniejsze pytanie: Czy i kiedy powstanie nowa seria anime.

Macross30.com

Related Posts