Epickie nowości Macrossa #23

Po dość długim czasie (wydanie planowano na wrzesień), 10 lutego na rynek trafił pierwszy tom mangi Macross: TAC Name. Publikowana na łamach magazynu Macross Ace, a aktualnie kontynuowana w Newtype Ace, seria jest komiksową adaptacją serialu OVA z 1994 roku.

Macross Plus: TAC Name

W tym samym dniu premierę miał także szósty numer Newtype Ace, a w nim tym razem nieco ubogo. Autorzy Super Dimension Fortress Macross THE FIRST i Macross 7th Chord zrobili sobie miesięczną przerwę, przez co tym razem trzeba zadowolić się jedynie nowym rozdziałem Macross Plus: TAC Name, działem newsowym i plakatem.

Newtype Ace 6


W kwietniu do sprzedaży mają trafić nowe figurki, przedstawiające piosenkarki z Macross Frontier: Figuarts ZERO Sheryl Nome o wysokość 17 cm i Figuarts ZERO Ranka Lee ma wynosić (16 cm). Cena obydwu produktów wynosi 4725 jenów.
Sheryl Nome
Ranka Lee5 kwietnia firma Bandai wydaje nową grę RPG na PSP – “Super Robot Wars Z Hen world again”. Marka znana jest z wykorzystywania postaci/mechów różnych serii anime. W najnowszej części pojawią się elementy Macross 7 i Macross Frontier. Poniżej można zobaczyć trailer z Gamlinem i Nekki Basarą (fragment 3:10).

http://www.youtube.com/watch?v=wKxJpYdW-3Y


Warto również zapoznać się z materiałami udostępnionymi przez redaktorów serwisu Macross World. Na stronie można przeczytać relację z koncertu Mylene Night #2 (wspomniany przeze mnie tu), który odbył się 2 lutego 2012 (19 lat przed narodzinami Mylene Jenius w uniwersum Macross). Alter-ego fikcyjnej gwiazdy Macross 7, piosenkarka Chie Kajiura zaśpiewała dla fanów kilka ciekawych coverów piosenek z innych sag, w tym Do You Remember Love (dotychczas miała szansę wykonać jedynie ok. 20-sekundową wersję dla Macross 7 Encore), Diamond Crevasse z Macross Frontier. Obecność Yoshiki Fukuyamy sprawiła, że fani mogli cieszyć się również utworami Fire Bomber takimi jak Burning Fire!, Remember 16 itd.

Na witrynie pojawił się też archiwalny wywiad z producentem Macrossa – Hiroshi Iwatą. Rozmowa została przeprowadzona w 1983 roku i opublikowana na łamach magazynu Akita Shoten. Teraz za sprawą MW można go przeczytać w języku angielskim.


Wieści ze statku kolonizacyjnego Macross 29 (macross30.com – wyjaśnienie tutaj)
3 Luty 2062 roku…
Rada nadzorcza odpowiedzialna za celebrację 30-lecia startu Macross 29 odrzuca pomysł organizacji konkursu Miss Macross, który miałby wyłonić kolejną następczynie Lynn Minmay.Macross 30

Related Posts