Aquarion Evol Odcinek 10 – rzutem oka

Kobiety są z Wenus, mężczyźni z Marsa… kolejny szok kulturowy Shoji Kawamoriego… byli już niekulturalni kosmici giganci z Super Dimension Fortress Macross, czas na Obcych-prawiczków o stopniu obeznania spraw intymnych na poziomie młodego Son Goku z Dragon Balla! Po prostu epicki dramat na miarę… Romea i Julii ;)
Aquarion Evol
Tym razem twórcy postanowili dać widzom chwilę wytchnienia od scen batalistycznych. W najnowszym odcinku nie ma ani jednemu momentu z walkami mechów. W żadnym wypadku jednak nie wyrzeknięto się humoru. Jin wkroczył na teren akademii jako uczeń i zaczyna szpiegować w służbie swoich współplemieńców.  Żarty, jakie temu towarzyszą, nie są zbyt nieszablonowe, przedstawiano je nawet w takich klasykach jak Dragon Ball. Sprytny wywiadowca tak jak Son Goku nie bywał dotychczas w towarzystwie płci przeciwnej. Widział we własnym życiu jedynie jedną kobietą (aktorkę z Skies Of Aquaria, którą Obcy trzymają w hibernacji). Dysonans zachodzi w różnicy inteligencji między obydwoma charakterami: Kakarotto należał do osób o małym rozumku (nawet mniejszych od Misia Uszatka), więc był dość rządny wiedzy. Jin ma jakkolwiek jakieś IQ, więc część ciągoty do edukacji ustępuje nadwrażliwością na wdzięki niewiast. Chłopak w obawą stwierdza również, że białogłowe potrafią być też przerażające: znęcają się nad mężczyznami, chcą ukatrupić miotłą za głupstwa, a nawet potrafią urwać dłoń za nieposłuszeństwo. Postanawia unikać kontaktu z  niepewnym elementem. Ogranicza się tylko do teorii, zapoznając się  zaledwie z dziełami wielkich malarzy i anatomii kobiet w bibliotece.
Aquarion Evol
Bytuje jednak kobieta odmienna od tego stereotypu, życzliwa dla Obcego. Jin stawia sobie za cel porwanie tego okazu. W dramatycznych okolicznościach dorównujących epickością jednak staje na ratunek ukochanej. Czy Romeo sprzeniewierzy się swojej „rodzinie”? Czy „zakazana miłość” pokona, dzielącą niezgodę między obydwoma familiami? A może dojdzie do szekspirowskiej tragedii? O tym i innym być może w 11 odcinku ;)

Z tą szekspirowską tragedią to wcale nie musi być zły trop. Jak pisałem przy okazji dziewiątego epizodu Jin najprawdopodobniej jest reinkarnacją Futaby z poprzedniego serialu. Młody, dziecinny anioł dał się pojmać przez Aquariona, po czym został przejęty przez ludzką armią, która zaczęła prowadzić badania nad nim, którego efektem stała się jego śmierć. Nie byłoby, więc dziwne, gdyby taki sam los spotkał Jina, a zabawne nawiązanie do Romea i Julii może być cichym znakiem, iż dojdzie do nieszczęścia. Na tym tle zastanawiająca jest rola Yunohy – są istotne problemy z nakreśleniem, kogo jest wcieleniem? Istnieje duża szansa, że jest kompletnie nową osobą, nie mającą związku z poprzednim cyklem, tak jak było z Futabą 12 tysięcy lat wcześniej. Może to tłumaczyć jej relacje z Jinem i wyraźnie przyczyni do jego uratowania.
Aquarion Evol

Related Posts