Aquarion Evol Odcinek 11 – rzutem oka

Wielkie, bezpośrednie nawiązanie do wydarzeń, znanych z serialu Genesis of Aquarion. Nowy rozdział dla cyklu sprzed 12 tysięcy lat – Apollo ponownie spotka się z Sylvie za pośrednictwem swych reinkarnacji. Tym razem celem nie jest ratowanie lub porwanie ukochanej, ale jej śmierć.
Aquarion Evol
Twórcy przechodzą pomału do setna historii. Dotychczas nawiązania do poprzedniej serii nie były tak jasne i poza wzmianką o filmie „Sky of Aquaria” i magicznym „12 lat później”, wszystkie podobieństwa między obydwoma seriami opierały się na fetyszu fanów, którzy widzieli w bohaterach reinkarnacje dawnych herosów. Najnowsza część powieści nie jest już tak obojętna na zapotrzebowanie starych wyjadaczy. Przez całe 20 minut widzowie mogli śledzić zdarzenie, będące najprawdopodobniej sequelem losów głównych kreacji pierwszej serii.

Oto Towano Mykage po raz kolejny prezentuje swoją sadystyczną terapię psychoanalityczną na Kagurze. Rozmowa ta o tyle ciekawa, bo dotyczy Apollona i Sylvie, legendarnych postaci z filmu fantasy „Genesis of Aquaria”. Co więcej Towano doskonałe zdaje sobie sprawę z autentyczności istnienia dawnych herosów, jak również ze związku Kagury i Mikono. Oczywiście nie ma ewidentnej mowy, iż ten pierwszy jest wcieleniem Apolla, a dziewczyna Sylvii. Kawamori nie mógł sobie pozwolić na taką oczywistość, zostawiając sobie otwartą furtkę do dalszego trolowania. Zresztą sami Apollo i Sylvie we wspomnieniach Kagury nie przypominają charakterów z Genesis of Aquarion, a raczej ich obecne reinkarnacje. Być może więc to jakiś alternatywny świat jak to miało miejsce z dwuodcinkową OVA lub wspomnienia bohaterów zmieniają się z biegiem lat.Aquarion Evol

Kolejną sprawą jest status Amaty i Zessicy. I oni zdają się mieć coś wspólnego z cyklem sprzed 12 tysięcy lat. Ich połączenie z głównymi protagonistami Genesis zasygnalizowano za pomocą odbicia. Mikono zobaczyła w wodzie Amatę jako Kagurę, także Zessica odkryła po drugiej stronie lustra zastanawiający widok. Co to oznacza? Kolejne konfuzje wśród znających dawną serię :) Czyżby teorie, że cała czwórka jest reinkarnacjami legendarnej pary była prawdziwa? Jak ich przypisać? Można ich łączyć z cyklem sprzed 24 tys. lat? (Amata = Apollonius, Zessica = Celiane). To już 11 odcinek, a zamiast odpowiedzi na pytania, cały czas tych ostatnich przybywa :)

Kolejne zawiłości. Dlaczego Kagura jest tak wściekły na Mikono? Czy jest to wynik manipulacji psychicznej lub naprawdę coś złego stało się między Apollo i Sylvie w ciągu 12 tysięcy lat? Towano zdaje się wiedzieć o przeszłości dużo, łącznie z informacją o istnieniu legendarnej maszyny genezy. Przez kilka sekund w odcinku widać nawet fragment Genesis of Aquarion z „uziemianiem” robota. Biorąc pod uwagę fakt, że Toma i Apollo(nius) po raz ostatni byli widziani w zgodzie podczas poprzedniego serialu, można sądzić, iż Kagura I Towano mogą być reinkarnacją ich mrocznej strony. Stąd taka nienawiść i szaleństwo obydwu antagonistów. Zanim to nastąpi, fabuła musi zaliczyć wielką burdę z mechami w głównej roli w dwunastym epizodzie. Ja już nie mogę się doczekać :DAquarion Evol

Related Posts