Epickie nowości Macrossa #26

Kolejna renowacja starszego Macrossa na Blu-ray. Po oryginalnej serii telewizyjnej, Namco Bandai wyda film kinowy Do You Remember Love. Właśnie uruchomiono oficjalną stronę projektu. Najstarsza  macrossowa pełnometrażówka zostanie wypuszczona razem z grą wideo na PS3 “My Boyfriend is a Pilot 2012” na jednej płycie. Jest to wersja podstawowa Hybrid Pack i będzie kosztować 7140 jenów.
Macross Do You Remember Love (Macross 30th Anniversary)

Data wydania to 26 lipca 2012 roku, czyli w tym samym miesiącu, w którym miał premierę film 28 lat temu (także wg. pierwotnego założenia fabuła miała miejsce się w lipcu 2009 roku). Poza wariantem podstawowym, istnieje również edycja rozszerzona, kosztującą 13,800 yen. Zawiera dodatkowe materiały i płytę z 90-minutowym video:
– OAV-kę Macross: Flashback 2012 w 1987 roku
– dokument “Początek Macrossa: Kawamori spotyka Miyatakę”
– dokument “Do You Remember Love: Flashback 2012”
– animację ze starszych gier, powstałych na podstawie DYRL
– Do You Remember the Taste? (stare spoty promocyjne filmu)
– galerię rysunków
– kolorowa broszurę
– małą replikę broszury z czasów premiery filmu
– kolekcję mini plakatów
– kolekcję szkiców projektów
– pudełko ilustrowane przez Tenjin Hidetakę (odpowiedzialny za rysowanie mechów zaprojektowanych przez Shoji Kawamoriego dla Macross Zero, Macross Frontier, Genesis of Aquarion, Aquarion Evol)
– archiwalny fragmentów magazynów anime z lat 80
– kolekcję filmowych klatek

Sama gra na PS3 jest autorstwa tych samych osób, co “Macross Trial Frontier” i “Macross Last Frontier”. Z udostępnionych screenshotów wynika, że jest to nawet ten sam silnik.
Materiały pochodzą ze strony famitsu.com:
Macross: Do You Remember Love? Hybrid Pack

My Boyfriend is a Pilot 2012
My Boyfrend’s a Pilot 2012

My Boyfrend is a Pilot 2012

My Boyfrend is a Pilot 2012


Manga “Sheryl – Kiss in the Galaxy” powraca na karty magazynu Bessatsu Friend w majowym wydaniu. Oryginalna historia co prawda skończyła się rok temu, jednak najwyraźniej praca Kariko Koyamy została doceniona i mangaczka stworzy dodatkowy chapter: “Pre Stage: Sora-Iro Topaz“. Rozdział to nie byle jaki, bo bezpośrednio oparty na filmie “Macross Frontier: Sayonara no Tsubasa”. Autorka będzie miała szansę rozwinąć historię pierwszego spotkania Sheryl Nome z Alto Saotome.
Sheryl - Kiss in the Galaxy


Powstała oficjalna strona Miss Macross Contest, który odbędzie się w Kwietniu i Maju (więcej tutaj). Pozostaje mieć nadzieje, że witryna nie będzie tylko punktem informacyjnych o warunkach zgłaszania, ale też zaprezentuje trochę talentu uczestniczek konkursu.
Miss Macross Contest

Related Posts