Yamato 2199 i Aquarion Evol: materiały promocyjne, wydania Blu-ray, soundtracki

W ostatnim czasie zaniedbywałem swój blog w sprawach produktów, więc pora to nadrobić. Doskonałą okazją do tego są materiały, udostępnione przez producentów nowego Yamato. Bandai Channel udostępnił opening remake’u serialu z 1973 roku. Kopia video trafiła już na youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=O_611waYMCc
Warto dodać, że wejściówka stworzona została przez Hideaki Anno, czyli założyciela Daicon Film/Gainax, twórcę Nadia: Secret of Blue Water, Gunbuster czy Neon Genesis Evangelion. I jeśli miałbym być szczery to jakoś tego nie widać ;) Rozumiem, że twórca storyboardu starał się trzymać jak najbliżej oryginału, ale przydałoby się trochę inwencji. Sam projekt statku jest wykonany na wysokim poziomie, choć “dosłowna” animacja 3D psuje ociupinkę wrażenia stykania się z legendą (Xebec to jednak nie Satelight, który perfekcyjnie zlewa modele 3D z tłem 2D). Mimo wszystko czołówka ładna, a głos Isao Sasakiego nadal wywołuje dreszczyk emocji i nadciągającej przygody.

Bandai Channel również podzielił się dziesięcioma pierwszymi minutami pilota:
http://www.youtube.com/watch?v=nU1lfl6xd-w
Robi średnie wrażenie, choć obejrzałem jedynie 2-3 minuty. Lepiej poczekać na pełny pierwszy film kompilacyjny w jakości HD, który pojawi się 25 Maja na Blu-ray. Co jest budujące, Japończycy podeszli z wielkim szacunkiem do zachodnich fanów, bo wydanie będzie zawierało angielskie napisy.


Nadchodzi także wielka chwila prawdy dla Aquariona. Dnia 24 kwietnia na rynku japońskich ukaże się pilot najnowszego serialu Evol na Blu-ray. Sprzedaż z pewnością da odpowiedź potrzebną Satelight na pytanie, czy dalsza eksploracja świata, stworzonego przez Shoji Kawamoriego, ma jakiś sens.

Wydanie będzie zawierać m.in.:
– 2 pierwsze odcinki Aquarion Evol (w tym podobno sceny, niewyemitowane w TV)
– książeczkę “AQ EVOL notes #1”
– Special telewizyjny “Shumatsu wo Daita Shinwa Teki Kinjirareta Gattai Special.”
– pudełko ilustrowane
Cena: 6090 jenów

Spoty reklamowe:


23 Maja za to trafi do sklepów ścieżka dźwiękowa. Cena “OST-a” o nieznanej nazwie wyniesie 3045 jenów. Na płycie wytwórni Flying Dog / Victor Entertainment na pewno ukarze się Kimi no Shinwa i Gekkou Symphonia. Cover prezentuje się tak:
Aquarion Evol OST

Related Posts