Epickie nowości Macrossa #34

Wydawnictwo Kadokawa Shoten upublikował zbiorcze wydanie serii Macross 7th Chord, która ukazywała się na łamach magazynu Macrossa Ace. Ze względu na upadek pisma historia została zawieszona i nigdy nie była wznowiona. W wydanym 10 sierpnia tomie, poza już istniejącymi rozdziałami, pojawiło się 38-stronicowe zakończenie opowieści. Akcja miała miejsce w 2053 roku i skupiała się na następcach Fire Bomber ze statku Macross 7, rekrutowanych przez Maximiliana Jeniusa. Główną bohaterką była (kolejna) fanka Nekki Basary – Mio, córka Deathmetalowca. Sterowała odrzutowcem VF-9 Cutlass za pomocą specjalnego wbudowanego pianina. Cena woluminu: 651 jenów.  Źródło: www.kadokawa.co.jp
Macross 7th Chord

10 sierpnia pojawił się też kolejny, 12. numer Newtype Ace, a w nim następny dodadek Document of Macross 005. W numerze zabrakło za to mangi Super Dimension Fortress Macross THE FIRST. Zamiast niej pojawiła się nowa seria o nazwie Macross FF. Historia dzieje się między pierwszą, a drugą pełnometrążowką kinową Macross Frontier na wyspie, na której bohaterowie nagrywali film na podstawie opowieści z Macross Zero.
Document of Macross 005 Newtype Ace 12W grudniu na rynku pojawi się nowy model myśliwca VF-4G Lightning III, który zadebiutował dawno temu w grze Macross VF-X (PSX).

Jest to limitowana edycja firmy Yamato w proporcji 1:60, a przedpłata zacznie się 20 października (usługa dostępna jedynie w Japonii). Produkt będzie kosztować 26985 jenów.
VF-4G Lightning III
VF-4G Lightning III
VF-4G Lightning III

Źródło obrazów: toyark.comWAVE 1/72 SDR-04-Mk XII
Data wydania: koniec sierpnia
Cena: 9240 jenów

WAVE 1/72 SDR-04-Mk XII

Related Posts