Trailer trzeciej części kinowej wersji serialu Space Battleship Yamato 2199

Produkcja składać się będzie z odcinków 7-10 i zadebiutuje 13 października w salach 12 japońskich kin. Wydanie DVD/Blu-ray ukaże się 22 listopada. W poniższym zwiastunie słychać utwór Makka na Scarf, śpiewany przez Isao Sasaki. Jest to na nowo nagrany ending z oryginalnego serialu, nadawanego w 1973 roku.

http://www.youtube.com/watch?v=N_HPbAHI9AI

 • Lees

  Trochę offtop ale trudno. Skończyłem SDFM, całkiem przyzwoite anime, zmarniało po 27 odcinku, ale ogólne wrażenia całkiem pozytywne, trochę mało Fockera ( w Zero go bardziej docenili), mongoł do potęgi Kaifun, który nie tylko wprowadził chaos to jeszcze sprowadził Minmay do roli idiotki, ale ogólnie spoko.

  Brakuje mi więc tylko Macross II do kolekcji ale jakoś jestem sceptycznie nastawiony – chyba wszyscy narzekają, wywalili go z oficjalnej osi czasu, to pewnie katastrofa. Opłaca się to oglądać?

  • Nie jest źle. To po prostu przeciętne anime lat 90, wydane na video. Niektórzy bardziej lubią tą serię, przytaczając Macross 7 (notabene tylko tutaj są nawiązania do tej części). Osobiście podobają mi się niektóre pomysły, niestety nie były należycie wykorzystane. Brakuje też czasem logiki i oryginalności.

   W praktyce Macross II należy do oddzielnej chronologii, w której DYRL miał miejsce naprawdę, a nie był „filmem w filmie”. Po 1994 roku zarzucono jej rozwój, na rzecz linii czasowej preferowanej przez Studio Nue, która jest teraz kanoniczną. Tak to wyglądało wcześniej:
   http://superspacefortress.blogspot.com/2011/11/prior-to-introduction-of-macross-plus.html

   Jak skończysz z Macrossem, polecam Megazone 23:
   http://www.youtube.com/watch?v=WGC7_THK5n4
   Cztery OAV-ki o długości filmów, Wyprodukowane za pieniądze Victor Entertainment (wytwórnię, odpowiedzialną za całą muzykę Macrossa:), a stworzona w nowym studiu AIC, założonym przez byłych pracowników Artland, którzy wcześniej tworzyli SDF M. (m.in. Noboru Ishiguro, Haruhiko Mikimoto, Ichiro Itano). Zamiast myśliwców, tym razem motocykl ;)

 • Lees

  jeszcze do Macrossa 2, przydałby mi się torrent i do OVA i do filmu, na BakaBt jest jakiś torrent ale ciężko mi powiedzieć co to jest…

  • Niestety nie znajdę ci nic lepszego, bo osobiście oglądałem tylko wersję z amerykańskim dubbingiem. Za czasów, gdy to oglądałem chyba nie istniała wersja z napisami Ale ten torrent na BakaBt może być poprawny:
   http://bakabt.me/151930-macross-ii-lovers-again-a-l-divx.html

   Nie przejmuj się, że to tylko dwa pliki. To pewnie po prostu wersja filmowa (z powycinanymi w środku openingami) Manga Entertainment, do której ktoś dołączył suby.