Epickie nowości Macrossa #35

Kolejne nowiny z okazji 30-lecia Macrossa. Tym razem z japońskiej telewizji Animax. Stacja wyemituje 7 października specjalną godzinną edycję Studio Musixprogramu, który poświęcony jest muzykom, śpiewającym utwory dla anime. W najnowszym wydaniu mają pojawić się artyści, podkładający głos w serialowych Macrossach: Yoshiki Fukuyama (Nekki Basara / Macross 7), Chie Kajiura (Mylene Jenius / Macross 7), Megumi Nakajima (Ranka Lee / Macross Frontier), oraz oczywiście May’n (Sheryl Nome / Macross Frontier), która jest notabene prezenterką audycji. Ze swojego domu z USA wypowiadać się będzie Mari Iijima (Lynn Minmay/ SDF Macross).
Macross Animax Studio Musix
Obok May’n jako współprowadzące pojawią się Aki Kyanchi i See☆A. Piosenkarze będą komentować 30-lecie świata Macross, a także wystąpią na scenie (poza oczywiście Mari Iijimą). To ich pierwsze spotkanie od czasów koncertu Macross Crossover Live A.D. 2009x45x59, mającym miejsce 17-18 października 2009.

Zdjęcie ze strony Chie Kajiury, ukazującą ją, Yoshiki Fukuyamę i May’n podczas nagrywania programu ;).
Chie Kajiura, Yoshiki Fukuyama, May'n

Ale to nie wszystko. Animax posiadł też prawa do jednorazowej emisji filmów i serii OVA. Plan prezentuje się tak (zachowane dla potomności, bo i tak pewnie każdy, kto czyta ten blog nie ma dostępu do kanału):
7 października: Macross: Do You Remember Love?
14 października: Macross II (odcinki 1-3)
21 października: Macross II (odcinki 4-6)
28 października: Macross Plus Movie Edition
4 listopada: Macross 7 – The Galaxy is Calling Me!
11 listopada: Macross Dynamite 7
18 listopada: Macross Zero
25 listopada: Macross Frontier Itsuwari no Utahime, Macross Frontier Sayonara no Tsubasa


Ciekawostka dla fanów Chie Kajiury. Piosenkarka podkładająca głos pod Mylene Jenius ma teraz swój własny kanał na Youtube. Znajduje się pod adresem: http://www.youtube.com/user/chiekajichannel.
Na razie można na nim jedynie zobaczyć kilka jej teledysków, ale miejmy nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Chie Kajiura jest drugą piosenkarką, związaną z Macrossem, która ma własny kącik na youtube. Dość aktywnie od kilku lat prowadzi vblog na serwisie Mari Ijima (wraz z jej króliczkiem :)). Z materiałami gwiazdy można z kolei zapoznać się tu.


2 września odbył Megaroad Launch Ceremony, czyli świętowanie fikcyjnego startu SDF-2 Megaroad-01 z Ziemi, które wg. chronologii świata Macross miał miejsce właśnie we wrześniu 2012 roku (OAV-ka Macross Flashback 2012). Na imprezie pojawili aktorzy, którzy na początku października wystąpią w musicalu Macross Musicalture.
Macross Launch Ceremony
Zdjęcia z tej imprezy można zobaczyć na stronie oricon.co.jp. Podobno na 13 września zapowiedziano nowe informacje na temat filmu Macross FB7 (osobiście chciałbym jakiś trailer, który ukoiłby mają ciekawość na temat poziomu animacji i historii).


Big West ogłosił również imiona i nazwiska zwyciężczyń konkursu Miss Macross na oficjalnej stronie wydarzenia. Część aktorską wygrała Yuki Katagi (19-letnia studentka z uniwersytetu Osaka), a piosenkarską Haruka Chisuga (20-latka, również studiująca, z prefektury Iwata). Na laureatki czekają nagrody. Pierwsza otrzymała rolę w musicalu Macross Musicalture. Bardziej interesująca jest sytuacja drugiej dziewczyny – nie zdradzono, czym zostanie uhonorowana, ale trofeum ma być związane z wytwórnią Flying Dog, czyli producentem muzyki dla Macrossa. Może więc chodzi o zwykłe nagranie albumu i początek nowej kariery muzycznej, a może… wzięcie udziału w tworzeniu kolejnego Macrossa. Przypominam, że Megumi Nakajima też zaczynała od podobnego kastingu, aby w końcu stać się Ranką Lee, nie mówiąc o Mari Iijimie.W styczniu 2013 roku pojawi nowa figurka, przedstawiająca Mylene Jenius (i Gubabę) od Banpresto. Jest ona o tyle ciekawa, że piosenkarka jest ubrana w baśniowy strój sceniczny Ranki Lee z filmu kinowego „Macross Frontier: Sayonara no Tsubasa”, a na podstawka zawiera wariacje loga franczyzny na 30-lecie. Cena na razie nie jest znana.

Macross 30th Anniversary figure SQ ~ ~ Mylene Genus Kosukuro!
Macross 30th Anniversary figure SQ ~ ~ Mylene Genus Kosukuro! Ranka Lee
Mylene Jenius Banpresto Ranka Lee

zdjęcia ze strony: Masterfile Blog

Related Posts