Epickie nowości Macrossa #37

Wieści z transmisji internetowej na Nico Nico Live (13.09):

W dniu 22 września pojawi się trailer filmu kinowego „Macross FB7”. Podczas zwiastunu fani usłyszą nową piosenkę Fire Bomber (z Yoshiki Fukuyamą i Chie Kajiurą).

Podczas musicalu Macross Musicalture, aktorzy zaśpiewają covery utworów z wcześniejszych Macrossów:
Kanae Yoshii jako Sakura Crawford – Diamond Crevasse
Ai Hasegawa jako Sonia Dosel – Get it on
Sayaka Kanda jako Charlotte Marion-Glass – Seikan Hikou
Kanae Yoshii jako Sakura Crawford – Welcome To My FanClub’s Night!
Risa Uesugi jako Daryl Walgira – Holy Lonely Light
(pełną listę utworów wraz z przyporządkowaniem do aktorek dodam, jak tylko znajdę czas na rozsyfrowanie reszty krzaczków. W każdym razie wśród piosenek znajdują również „Macross” „Do You Remember Love” „My Boyfriend is a Pilot,” „Seventh Moon,”Triangler, „Universal Bunny” itd. :))

Na oficjalnej stronie Macross Musicalture znajdują się próbki powyższych aranżacji z prób.
Macross Musicalture


Z okazji jubileuszu, na targach Tokyo Game Show 2012 organizowane jest spotkanie pod nazwą „Macross 30th Anniversary! Memorial Stage ‚Because I Want to Tell You. Happy Anniversary!!„. Konfencja odbędzie się 22 września (w tym samym dniu, przypominam, wychodzi trailer :)) o godzinie 11 w Makuhari Messe, a gościami imprezy bedą Megumi Nakajima, Katsuyuki Konishi (Ozma Lee) i Haruka Chisuga (zwyciężczyni piosenkarskiej części konkursu Miss Macross).


Wyszedł 13 numer magazynu Newtype Ace. Na rubryki Macrossa składają się zapowiedzi musicalu, filmu, koncertów Fire Bomber, produktów, wydarzeń (czyli wszystko to, co już w zasadzie opisywałem). Tym razem w pismie z mang jest jedynie drugi rozdział Macross FF (Macross Fortissimo). Największą „atrakcją” pozostaje wspólny wywiad z Shoji Kawamorim i Haruhiko Mikimoto, którzy odpowiadali na różne pytanie, niekoniecznie związane z uniwersum. Na forum Macross World można przeczytać próbkę wypowiedzi twórców o gatunku filmowym Gwiezdnych Wojen czy Lynn Minmay.

Newtype Ace 13
Okładka ze strony www.fujisan.co.jp

Related Posts