EnM #50 PL – Macross Plus: International Version na youtube i japońskim Blu-Ray, nowe info dot. Macross 30, data wydania Macross FB7

Jakiś czas temu, Manga Entertainment zablokowało możliwość oglądania Macross II: The Movie na terenie Polski. Ostatnio jednak amerykański dystrybutor postanowił udostępnić naszemu regionowi inną serię na Youtube. Jej wszystkie 4 odcinki można znaleźć tutaj.
[youtube http://www.youtube.com/watch?v=9T1Q4Mnk3SY]
Macross Plus: International Version to anglojęzyczna wersja Macrossa Plus, przygotowana do światowej dystrybucji w 1995 roku. Różni się nie tylko obsadą aktorską, ale częściowo efektami dźwiękowymi i śpiewaną po angielsku piosenką w czołówce.


Ciekawe informacje względem tej serii płyną z Japonii. Otóż Macross Plus zostanie wydany 21 czerwca na Blu-ray, a poza oryginalną ścieżką dźwiękową, do wyboru będzie angielski dubbing z tej międzynarodowej wersji. Seria  ma kosztować 17850 jenów, a w zestawie pojawi się zarówno edycja serialowa jak i film kinowy oraz bonusy jak książka z komentarzami, wywiady z twórcami, trailer Macross Festival, reklamy, wideo promocyjne, zapowiedzi, animacje z gry na PS2.
Macross Plus Wersja Międzynarodowa - okładka wydania
Na dzień 24 kwietnia zapowiedziano za to Blu-ray z najnowszym filmem „Macross FB7: Ore no Uta o Kike!”. Osobiście chętniej widziałbym płytę z musicalem Macross Musicalture.


Pojawiły się też nowe materiały dotyczące gry Macross 30: Ginga o Tsunagu Utagoe. Na początek zapraszam do video. Pierwszym filmikiem jest reklama telewizyjna tytułu. Drugi to ostatni odcinek serii dokumentalnej „Super Dimensional Seminar”, która od lipca przedstawiała widzom japońskiej telewizji wiedzę na temat 30-letniego uniwersum. W finałowym wydaniu możemy zobaczyć Shoji Kawamoriego, który prezentuje najnowszą Valkyrię – YF-30 Chronos za pomocą klocków Lego (które jak wielokrotnie przyznawał służą przy projektowaniu kolejnych mechów). Przedstawiono też kolejny gameplay z gry oraz wszystkie trzy moduły YF-30 Chronos :)
[youtube http://www.youtube.com/watch?v=swDuLvMOjWI]
[youtube http://www.youtube.com/watch?v=suCsM0t3jYE]

Dość ważną nowością w grze będą dwa warianty sterowania. Poza klasycznym ustawieniem zapoczątkowanym przez Artdink w grach na PSP, pojawi się zupełnie nowy system kierowania Valkyriami, wymagającego precyzyjnego celowania.

Ilustracje, przedstawiające nowych bohaterów:

Mae Riron
Mae Riron Macross 30
Modora Ganesu (VF-171EX)
Modora Ganesu

Macross 30 - obrazek 1 Macross 30 obrazek 2 Leon Sasaki


Replika statku SDF-1 Macross do obejrzenia „na żywo”. Najbardziej rozpoznawalna forteca serii o długości 1000 metrów pojawi się na terenie parku Hirakata (miasta Hirakata) w drugim tygodniu stycznia.
SDF-1 Macross w rzeczywistości
Jak wiadomo stworzenie takiego olbrzyma wymaga wielkiego terenu, co nie wchodzi w rachubę przy normalnym parku rozrywki. Jednak twórcy modelu znaleźli sposób na zaprezentowanie statku w normalnym rozmiarach. Aby zobaczyć naturalną wielkość fortecy będzie potrzebny smartphone oraz aplikacja, która powiększa rzeczywistość (AR).
gfdghs

Related Posts