EnM #52 – kolejne wieści dot. Macross 30, koncert muzyków Macrossa przez internet, licznik odmierzający czas na stronie oficjalnego fanclubu.

Na oficjalnym koncie Namco Bandai Games w serwisie youtube zamieszczono specjalne wydanie „Macross Super Dimension Seminar”, poświęcone nadchodzącej grze. Poza narracją Aya Endou, czyli bełkotem dla osób nierozumiejących japońskiego, video prezentuje kolejną dawkę nowej animacji. Wygląda na to, że Mina Forte ma coś wspólnego z Protokulturą. Ponadto jest wspólna scena z wszystkimi piosenkarkami Macrossa.

W tym tygodniu pojawił się także nowy bogaty artykuł w Famitsu, zdradzający informacje o systemie rozgrywki.

Parametry pilotów będą się podnosiły jak w innych RPG. Zostanie użyty system umiejętności, znany z poprzedniej gry.

Do wykonywanych misji, gracz może wybrać do 2 pilotów i postać wspierającą (piosenkarkę) z różnymi umiejętnościami np. Sharon Apple wprowadzi wrogów w zakłopotanie.

Aby móc korzystać z pomocy piosenkarek, najpierw trzeba będzie je „pojmać” np. przez uratowanie ich. Rozwój historii powoduje odblokowywanie kolejnych postaci/umiejętności. Dwoma pierwszymi bohaterami po stronie gracza mają być Alto Saotome i Sheryl Nome. Pierwszym modelem Valkyrii dostępnym w grze będzie VF-0D (oryginalna maszyna Leona zostanie zestrzelona w prologu). Zagięcie zniekształcające na Ourobos uniemożliwiło dostawy, więc starsze myśliwce są reperowane, po czym wracają do użycia.
Macross 30 postacie
System Rozwoju Valkyrii: nowy wygląd modeli będzie sprzedawany w sklepach ulokowanych na planecie, można je pożyczać pilotom wspierającym. Ponadto nowe części można zdobywać przez pokonanie wrogów. Te sposoby przydatne będą do rozwoju własnej Valkyrii lub zbudowania nowego modelu. Ewolucja maszyn będzie przebiegała chronologicznie od VF-0D.
Super packi: jeśli zbudujesz np. super pack dla jednej VF-1, możesz go także wykorzystać przy innych wariacjach VF-1.
System piosenki: Nekki Basara może zmusić wrogów do odwrotu, jeśli używa w tym momencie swojej Fire Valkyrii.

Podczas historii, Aisha Blanchett skonstruuje YF-30. Będzie to najpotężniejsza spośród wszystkich Valkyrii w grze.

Gra da możliwość swobodnego latania Valkyrią po całym, oddanym do dyspozycji, świecie w jak w każdym RPG. Aby ruszyć historię do przodu, trzeba będzie wybrać się do jednej z lokacji, która oferuje misję. Nie tylko podczas nich, gracz będzie miał okazję walczyć – w czasie swobodnego latania można natknąć się na różnych wrogów. Niektórzy przeciwnicy posiadają własne terytoria, na których znajdują się ich lotniska, statki wojenne. Pokonanie ich zmniejszy liczbę antagonistów na danym terenie podczas, gdy porażka doprowadzi do powiększenia oddziałów.

Niektóre zadania mają być udostępniane tylko w określonym momencie lub tylko podczas określonych misji.Przygotowano automatyczny tryb walki dla słabych graczy.

Historia będzie miała różne zakończenia, w zależności od wyborów gracza.

W grze nie pojawią się takie postacie jak Roy Fokker czy Kakizaki. Mimo, że fenomen zagięcia Uroboros zezwala bohaterom z różnych epok do pojawienia się w jednym okresie, moment w czasie jest stały. Postacie z SDF Macross pojawili na Uroboros w punkcie, gdy Roy i Kakizaki już nie żyli. Tak samo sprawa wygląda z Maximilianem i Milią Jeniusami z Macross 7 – nie spotkają oni swoich młodszych wersji z SDF Macross.

W grze zostanie wykorzystywanych wiele różnych piosenek. Muzyka odegra ważną rolę w historii tak jak dotychczas w świecie Macross. Nowymi piosenkami będą opening i ending, zaśpiewane przez Harukę Chisuga. Jednakże Mina Forte uwielbia śpiewać, więc będzie wykonywać także covery, gdy usłyszy utwory innych piosenkarek.
Sara Nome Sheryl Nome spotkanie
Ścieżka dla głównej historii jest już nagrana. Przygotowano różnorakie sceny animacji i ilustracje dla gry. Wg. twórców żaden crossover nie równa takim spotkaniom jak Sary Nome z Sheryl Nome czy Mylene Jenius z Kamujinem.


27 lutego wychodzi debiutancki singiel Haruka Chisuga, zawierający jej dwie piosenki dla gry Macross 30. Zaprezentowano ilustracje, znajdujące się na okładce oraz zawartość płyty.
Planet Cradle Haruka Chisuga - Macross 30 single płyta
Macross 30 single płyta
Tracklista „Planet Crandle”:
01. Planet Cradle (Macross 30 OP)
02. Wondering (Macross 30 ED)
03. Planet Cradle (wersja instrumentalna)
04. Wondering (wersja intrumentalna)

Cena płyty: 1155. Wydawca: Flying Dog (Victor Entertainment)


10 lutego na imprezie Wonderfest na jednej scenie (raczej niejednocześnie) zagrają Yoshiki Fukuyama i Haruka Chisuga. Wg. rozpiski z oficjalnej strony występ będzie miał miejsce o godzinie 16.25 do 16.50. Ponadto w godz. 23:05-23:50 odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem Haruki Chisuga i May’n.
Macross Wonderfest
Warto przy tym wspomnieć, że wydarzenie będzie nadawane na żywo przez internet. Przy czym oczywiście istnieje szansa, że stream zostanie zablokowany dla ip zagranicznego. Link do bezpośredniej relacji podam, jak tylko się pojawi.


Na oficjalnym fanklubie Macrossa pojawił się ciekawy licznik, odmierzający czas z napisami „Super Dimension Countdown” i „Coming Soon…”. Po dodaniu odmierzanych dni, godzin, minut wskazuje on na 10 lutego, więc może chodzić o festiwal. Z drugiej strony to byłoby dziwne nie pisać o tym, jak informacja o występie na Wonderfest jest jawna. Czyżby twórcy szykowali coś innego na ten dzień? Może wreszcie nową animację? ;)
Macross Licznik

Related Posts