Czołówka i gameplay gry „Macross 30: Ginga o Tsunagu Utagoe”

Wreszcie po całej dobie oczekiwania do internetu trafiły filmiki, prezentujące akcję z najnowszej produkcji Artdink na PS3. Na początek intro, które zresztą już wczoraj było dostępne w różnych zakamarkach internetu. Nawet próbowałem sam je zgrać na youtube, ale automat tego serwisu ściszał dźwięk z powodu roszczeń praw majątkowych (pewnie wytwórni muzycznej Victor Entertainment). W każdym razie ktoś na szczęście wpadł na pomysł wgrania go na dailymotion :)

Intro gry:
http://www.dailymotion.com/video/xxv0be_macross-30-ginga-o-tsunagu-utagoe-game-opening_videogames#.US-gnjfBRpc

Na serwis wideo trafił również gameplay, komentowany przez jakiegoś Japończyka (mimo nikłej znajomości tego języka łatwo wyczuć, że mamy do czynienia z fanem uniwersum i kawaii postaci ;)). Widać sporo postępów od gier filmowych z Play Station 3. Tym razem twórcy darowali graczom ciągłego oglądania podwójnej planszy ładowania przy każdej misji (PS3). Wczytywanie mapy ma miejsce jeden raz, nawet jeśli ta jest przerywana animacjami :)

Gra posiada 3 poziomy trudności i 3 wersje sterowania Valkyriami
: Type A (klasyczna konfiguracja z gier PSP), Type B (tzw. trzecioosobowy tryb z PS3), Type C (nowy sposób kontrolowania, stworzony specjalnie dla Macross 30).

Gracz za rozwój umiejętności jest wynagradzany trofeami. Ich listę można znaleźć tutaj (tłumaczona na angielski za translatora Google). Jak widać na filmiku tytuł ma standardowe założenia systemu RPG – przy pauzowaniu gry istnieje możliwość majstrowania ze sprzętem i innym ekwipunkiem.

Trzeci filmik to wydanie programu „Gēmucha” z 22 lutego. Pierwszą część audycji stanowi wywiad z Haruką Chisugą, czyli piosenkarką, która śpiewa intro i ending gry. Mniej więcej od połowy zaczyna się gameplay, w tym fragment misji, w którym Sharon Apple hipnotyzuje część oddziału S.M.S. i nasyła ich na głównego bohatera :).

Related Posts