EnM #55 – Nadciąga powieściowe Macross 30 i wydania zbiorcze kilku mang

30 marca do japońskich księgarń wchodzi książkowa adaptacja gry „Macross 30: Ginga o Tsunagu Utagoe”. Autorem powieści jest twórca historii dla pierwowzoru z PS3, Ukyo Kodachi.
Cena: 1470 jenów.
Macross 30 książka

22 marca wyszedł 5 tom mangi Super Dimension Fortress Macross THE FIRST autorstwa Haruhiko Mikimoto. Poniżej można zobaczyć okładkę. Jak widać rysownik zdecydował się po raz drugi z rzędu nie zamieszczać postaci Lynn Minmay na coverze. Na poprzednim, czwartym woluminie występowała Misa Hayase, za to piąty został zarezerwowany dla pozostałego dowództwa z mostka SDF-1 Macross – kapitana Bruno J. Globala oraz operatorek Kim Kabirov, Shammy Milliome, Vanessy Laird. Zabrakło jedynie Claudii LaSalle, ale po pogrzebie Roya Fockera pewnie za bardzo nie pasowała do radosnych koleżanek ;)
Cena: 1176 jenów
Macross THE FIRST 5 okładka
W tym samym dniu na rynek trafiło też wydanie zbiorcze komiksu autorstwa Kikuya Megane – Macross FF (Fortissimo), którego akcja ma miejsce między pierwszym, a drugim filmem Macross Frontier.
Cena: 1,176 jenów
Macross Fortissimo Sheryl NomeW marcu do sklepów trafiło kilkanaście nowych gadżetów, związanych z Macrossem. Najciekawszym produktem zdaje się być plakat 3D z dość powszechnie znaną ilustracją Hidetaka Tenjina (swego czasu służyła mi za tapetę w windowsie :)).
Macross Tenjin

Karty artystyczne
Macross kartki
Kartki Macross
Ipadowe obudowy
Macross Ipad
Poduszki
Poduszki Macross Frontier
Torebki
Macross Frontier Torebki

 • Sprawdzalam co mozna kupic na ebayu, jesli o gadzety z Macrossa chodzi. Wpadlam na gre
  Macross 30: Ginga o Tsunagu Utagoe. Wpisalam ja w google. Trafilam do Ciebie. Nie mialam pojecia, ze Macross rozrasta sie dalej i to w takim tempie. Moja najwieksza miloscia byl Macross Plus, reszta nie miala az takiego znaczenia (ale spokojnie, widzialam wszystkie, od wersji tv, przez oav po the movie ;)) Nie wiem co wiecej mam napisac, czeka mnie duzo Twoich postow do przeczytania :)

  • Wielkie dzięki za czytanie bloga :)

   Z Macrossem jest ten problem, że niemal żadna z produkcji nie wychodzi poza granicę Japonii (kłopoty z prawem do dystrybucji), więc nic dziwnego, że mało wiesz o produktach, nie licząc kreskówek. Osobiście stworzyłem ten blog, aby nie pozapominać o niektórych planowanych zakupach oraz popisać o ulubionym anime :)

   Co do Macrossa 30, mam zamiar nabyć tę grę dopiero pod koniec roku – trzeba zebrać środki na nową konsolę i przy okazji przydałoby się jeszcze kilka mang ;)