Nobunaga The Fool – trailer nowego anime Shoji Kawamoriego i studia Satelight

Shoji Kawamori jak zwykle zapracowany. Twórca Macrossa tym razem postanowić zabrać się za historię ludzkości i przedstawić swoją pokręconą wizję na jej temat w formie serialu o mechach. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany 5 stycznia o godzinie 1:05 w nocy na kanale TV Tokyo.

Kilka dni temu wydawca serialu, Media Factory opublikował pełny trailer, promujący produkcję, w czterech wersjach. Każdy wariant zawiera innego aktora wypowiadającego się o podkładanej przez siebie postaci, a także ten sam animowany zwiastun (zaczyna się od 2.25 minuty). Biorąc pod uwagę udostępniony fragment, a także zarys fabuły, zapowiada się równie szalona historia, co w przypadku Genesis of Aquarion i Aquarion Evol. W sam raz na zimowe wieczory :)

Wersja z Yōko Hikasa, podkładającą głos pod Jeannę Kaguyę d’Arc

Inne wersje trailera:
Mamoru Miyano (Oda Nobunaga)
Takahiro Sakurai (Akechi Mitsuhide)
Toyotomi Hideyoshi (Yūki Kaji)

FABUŁA:
„Dawno temu, oba światy były połączone przez „Smoczy Impuls” łączącym niebo.

Cywilizacja, tak dobrze kiedyś rozwinięta, teraz jest tylko marzeniem. Sfera została rozerwana, gdy zapłonął nie dający się ugasić płomień wojny. Obydwie planety pogrążyły się w niekończącej się walce.

Powrót potężnej technologii zwanej Świętym Skarbem mógłby zmienić światowy porządek, lecz nikt o niej nie wie, nie licząc pewnej heretyczki.

Jeanne Kaguya d’Arc – dziewczyna z Zachodniej Planety, miała wizje narodzin Gwiezdnego Mesjasza, zdolnego ocalić świat. Wyrusza wraz z Leonardem da Vinci – w podróż na Wschodnią Planetę. Tam ich ścieżki krzyżują się z heretykiem Wschodniej Planety i największym głupcem dnia – Odą Nobunagi.”

Reżyser: Eiichi Sato
Twórca projektów postaci: Kazuki Yone
Projekt postaci: Hirotaka Marufuji
Projekt mechów: Shoji Kawamori
Studio: Satelight

Ilustracje:
Nobunaga The Fool nowa seria anime
Nobunaga The Fool drugi plakat
Nobunaga The Fool nowa produkcja studia Satelight

Oda Nobunaga
Oda Nobunaga projekt postaci
Jeanne Kaguya d’Arc
Jeanne Kaguya d'Arc
Leonardo da Vinci
Leonardo da Vinci
Aketi-Mitsuhide
Aketi-Mitsuhide
Toyotomi Hideyoshi
Toyotomi Hideyoshi

Related Posts