Drugi sezon anime „Gundam Build Fighters” z nowymi głównymi bohaterami

Po dzisiejszej aktualizacji oficjalnego serwisu internetowego serialu wiemy już, że produkcja zaprezentuje nowych protagonistów: Kamiki Sekai, Kousaka Yuuma, Hoshino Fumina. 25-odcinkowy sezon będzie emitowany od 7 października 2014 do 31 marca 2015 roku na TV Tokyo.

Akcja „Gundam Build Fighters Try” ma dziać się 7 lat po pierwszej serii. Od tamtego czasu zmieniono zasady turnieju, a elektroniczny sport stał się jeszcze bardziej znany.  Jednak w Seiho Academy – szkole, którą niegdyś reprezentowali Iori Sei i Reiji – dyscyplina jest teraz mało popularna.  Do miejscowego klubu Gunpla Battle należy jedynie Fumina Hoshino, jednak nie może ona brać udziału w oficjalnych zawodach z powodu braku co najmniej jeszcze dwóch członków. Wkrótce nadarza się szansa, aby to zmienić – w szkole pojawia się nowy uczeń trenujący Kempo – Sekai Kamiki, który podróżuje po Japonii wraz z jego mistrzem, oraz młody budowniczy-geniusz Yūma Yūsaka, młodszy brat Chiny Kōsaka.

Gundam Build Fighters Try animacja

Postacie:
Sekai Kamiki (Kazumi Togashi)

Sekai Kamiki gundam build fighters try

Yūma Yūsaka (Yūma Uchida)

Yūma Yūsaka gundam build fighters try

Fumina Hoshino (Yui Makino)
Fumina Hoshino gundam build fighters try

W obsadzie znajdzie się również Aya Endo (Sheryl Nome z Macross Frontier), grająca Mirai Kamiki.

Reżyserem serii będzie Shinya Watada. Za kompozycję odpowie Yosuke Kuroda, natomiast projektem postaci zajmie się Kenichi Onuki we współpracy z ilustratorem Suzuhito Yasudą (Durarara!!, Kamisama Kazoku, Yozakura Quartet). Ścieżkę serialu przygotują z kolei Yuki Hayashi i Asami Tachibana.

Projekt mechów: Kunio Okawara, Junya Ishigaki, Susumu Imaishi, Kanetake Ebikawa, Kenji Teraoka, Shinya Terashima, NAOKI
Partnerstwo w projektowaniu: Bandai Hobby Products Department
Partnerstwo w produkcji: ADK
Produkcja: TV Tokyo, Sunrise, Sotsu

Related Posts