Anime “Gundam Thunderbolt” będzie 4-odcinkowym serialem internetowym

Sunrise przedstawił kolejne informacje na temat nowego projektu i są one zaskakujące – Gundam Thunderbolt doczeka się 4 odcinków i będzie dystrybuowany w Japonii za pośrednictwem usługi EST (Electronic Sell Through), która pozwala na pobieranie epizodów. Pilot pojawi się w cyfrowej formie 25 grudnia o godzinie 24.00, a trwał będzie 18 minut. Cena ściągnięcia odcinka wyniesie 500 jenów (4 dolary), a kupujący otrzymają go z bonusowym materiałem:”Ichinen Sensō ni Idonda Mono-tachi ~Documentary of Thunderbolt #1″ (Ci, którzy wyzwali Wojnę Jednoroczną – Dokument Thundebolt #1).

Io Fleming 2

Epizod będzie dostępny także w formie “videa na życzenie” (cena: 250 jenów). W późniejszych czasie pojawią się też informacje na temat fizycznego wydania. Najwcześniej odcinek zostanie udostępniony do zakupu płatnym subskrybentom aplikacji “Gundam Fan Club” na Android and iOS (11 grudnia o godzinie 24.00 czasu japońskiego).

Niestety na ten moment nie wiadomo nic o edycji z angielskimi napisami/dubbingiem. Myślę, jednak że tak jak Daisuki.net oferuje odcinki Gundam The Origin tak też i Gundam Thunderbolt trafi w końcu na streaming jednego z serwisu zachodnich za niewielką opłatą.

Osobiście nie jestem zbytnio zadowolony. Sunrise postanowiła potraktować tą adaptację mangi jako królika doświadczalnego. Odbiło się to na długości odcinka – obawiam się, że fani dostaną przede wszystkim nawalankę, która poza zarabianiem na siebie będzie przy okazji reklamować sprzedaż mangi. Trzeba w końcu pamiętam, że historia jest oparta na nieskończonym komiksie, a tutaj jasno mówi się o jedynie czterech epizodach.

Testy przed rzeczywistą serią czy próba zwykłego zarobku nad częścią marki, nad którą pewnie z powodu jakiś warunków licencji nie ma się pełnej kontroli? Po co Sunrise miałby robić pełne anime, skoro musiałby się prawdopodobnie podzielić pieniędzmi z wydawcą komiksu (w tym wypadku Shōgakukan)?

Daryl Lorentz 2

Przedstawiono także obsadę serialu:
Yūichi Nakamura jako Io Fleming
Ryohei Kimura jako Daryl Lorentz
Toa Yukinari jako Claudia Palh
Sayaka Ohara jako Kara Mitchum
Daisuke Hirakawa jako Cornelius Caca
Shunsuke Sakuya jako Graham
Mutsumi Sasaki jako Burroughs
Hiroshi Tsuchida jako J.J. Sexton

Przedstawiono także sztab animatorów odpowiedzialnych za produkcję. Reżyserem i scenarzystą będzie Kou Matsuo, odpowiedzialny wcześniej za scenopisy odcinków Gundam UC, Gundam 00 oraz reżyserię Valvrave the Liberator. Projekty postaci dla anime narysował Hirotoshi Takaya (Eyeshield 21, Kekkaishi, Yu-Gi-Oh! Zexal).

Z kolei designem mechów zajmą się Morifumi Naka (Stink Bomb, A Wind Named Amnesia, Texhnolyze), Seiichi Nakatani (Gundam 00) i Hajime Katoki (Gundam Wing, Patlabor 2: The Movie, Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team)

Art Director: Goki Nakamura
Color Key: Takako Suzuki
CG Director: Tomohiro Fujie
Monitor Design:Takashi Aoki
Director of Photography: Kentarō Waki
Editing: Daisuke Imai
Music: Naruyoshi Kikuchi
Sound Director: Eriko Kimura
Sound Effects: Mutsuhiro Nishimura

Opublikowano także projekty postaci i mecha pilotowanego przez pierwszego z nich:

Io Fleming
Io Fleming

Daryl Lorentz
Daryl Lorentz

Full Armor Gundam
Full Armor Gundam

… i trochę innych kadrów…

Gundam Love

Full Armor Gundam 2 Psyco Zaku

Źródło: Gundam.info

Related Posts