Zwiastuny anime Gundam Thunderbolt (wersja oficjalna)

Bandai Visual zamieścił dwa trailery promujące serię Gundam Thunderbolt, pokazywane wczoraj na imprezie Gunpla Expo World Tour Japan 2015. Można usłyszeć głosy głównych postaci: Io Flemminga (Yuichi Nakamura) and Daryla Lorenza (Ryohei Kimura) oraz muzykę jazzową. No i oczywiście przede wszystkim zobaczyć porządną animację, która powraca do standardów Gundam Unicorn – grafiki 2D z dobrze wkomponowanymi elementami 3D, szczegółowymi projektami mechów, ciemniejszą, ale mocno nasyconą kolorystyką kosmosu ^^

Ogłoszono także, że Gundam Thunderbolt ma być pierwszą serią anime w rozdzielczości 4K.

90-sekundowe wideo

Teksty w trailerze:

– Mobile Suit Gundam Thunderbolt autorstwa Yasuo Ohtagaki z 1,4 milionowym nakładem dostanie długo-oczekiwaną animowaną adaptację!!
– Planowanie, animacja: Sunrise
– Sztab którzy dał wam Gundam Unicorn, przynosi nową historię z Universal Century.
– Reżyser: Kou Matsuo
– Projekty postaci w anime: Hirotoshi Takaya
– Projekty mechów w anime: Morifumi Naka, Seiichi Nakatani, Hajime Katoki
– Muzyka: Naruyoshi Kikuchi

Kwestie mówione:
– W sektorze Thunderbolt jesteśmy wolni. Kocham kombinezony bojowe. Na polu bitwy w przestrzenni kosmicznej, jestem wolny.
– Io: Hej, wygląda na to, że jesteś asem oddziału snajperów, ale twój gust muzyczny jest naprawdę przeciętny. Jestem zawiedziony.
– Daryl: Nie pozwolę ci ujść następnym razem. Dostanę ciebie. Ja porucznik Daryl Lorentz.

Teksty:
– Yūichi Nakamura jako Io Fleming
– Ryohei Kimura jako Daryl Lorentz

Kwestia mówiona:
– Jestem chorąży Io Fleming. Kiedy usłyszysz jazz, będziesz wiedział, kto się pojawił.30-sekundowa wersja wczoraj zamieszczona przeze mnie w postaci kamerówki

Obydwie materiały były pokazywano wczoraj na Gunpla Expo World Tour Japan 2015. Co ważniejsze wyświetlano także 15-minut pierwszego odcinka (co jest ciekawe biorąc pod uwagę, że w całości ma trwać 18 ^^’ ). Podobno zdania są ogólnie pozytywne (podobno jest krwisto), ale krążą też opinie, że jazz jest zbyt nadużywany i normalna muzyka orkiestrowa sprawdziłaby się lepiej.

Szczerze mówiąc BMG-y zaprezentowane w trailerach nie podobają mi się – takie bezpłciowe dudnienie instrumentów. Niestety wszystko w rękach kompozytora, bo wnioskując po informacjach ze zwiastuna jazz jest elementem fabularnym historii i nie można jego zignorować.

Related Posts