Kōtetsujō no Kabaneri – pierwszy zwiastun, projekt postaci i obsada anime

Ujawniono pierwsze materiały związane z Kotetsujo no Kabaneri (ang. Kabaneri of the Iron Fortress) – steampunkową survivalową serią akcji, która ma być emitowana w bloku Noitamina stacji Fuji TV.

Zwiastun

Reklama

 

Historia serialu ma miejsce na wyspie Hinomoto, gdzie ludzie ukrywają się w twierdzach, zwanych Stacjami w obawie przed „Kabane” – potworami wyglądającymi jak zombie, ze stalowymi, rozgrzanymi sercami na klacie. Jedynie opancerzone lokomotywy zwana Hayajiro są zdolne podróżować między stacjami.

Anime będzie nadawane od kwietnia, ponadto wcześniej od 18 marca przez tydzień będzie wyświetlany w japońskich kinach „Kōtetsujō no Kabaneri Prologue” (czyli prawdopodobnie zwykłe kilka pierwszych odcinków serii).

Reżyserem animacji jest Tetsuro Araki, a za animację odpowiada Wit Studio, które wcześniej brało udział w tworzeniu animowanej wersji Shingeki no Kyojin. Scenariusz napisze Ichiro Okouchi (twórca Code Geass), muzykę komponuje Hiroyuki Sawano (Attack on Titan, Aldnoah.Zero).

Projekt postaci jest za to dziełem samego Haruhiko Mikimoto, kultowego ilustratora (design bohaterów starszych Macrossów, Gunbuster, Orgussa, pierwszej części Megazone 23).

Postacie / obsada

Ikoma
Głos: Tasuku Hatanaka
Młody kowal, którzy żyje na stacji Aragane, wyrabiając żelazo i silniki parowe. On i jego dobry przyjaciel Takumi wynaleźli broń, zwaną „Tsuranuki Zutsu” w celu pokonania stworów Kabane. Nikt obecnie nie traktuje ich poważnie, ale wierzą, że któregoś dnia zatriumfują.

Ikoma Kōtetsujō no Kabaneri

Mumei (Bezimienna)
Głos: Sayaka Senbongi
Tajemnicza dziewczyna, która wsiada do lokomotywy Kōtetsujō i pojawia się na stacji Aragane. Wojownicy traktują się z respektem, ale jej prawdziwe prawdziwe oblicze jest…
Mumei Kōtetsujō no Kabaneri

Ayame
Głos: Maaya Uchida
Najstarsza córka w rodzinie, która włada na stacji Aragane. Któregoś dnia bohaterka zajmie miejsce rządzącego ojca, ale na razie unika otwartego prezentowania swoich poglądów.
Ayame Kōtetsujō no Kabaneri

Kurusu
Głos: Toshiki Masuda
Młody wojownik, która służy w rodzinie Ayame jako jej osobisty ochroniarz. Jego umiejętności władania mieczem są znane wśród innym żołnierzy. Ceni własny honor wojownika.
Kurusu Kōtetsujō no Kabaneri

Takumi
Głos: Yuuki Kaji
Przyjaciel Ikomy i kowal. Chociaż jest zaskoczony pochopnym podejściem kolegi, przyznaje, że nie boi się on nikogo.
Takumi Kōtetsujō no Kabaneri

Kajika
Głos: Kanae Oki
Przyjaciółka Ikomy i Takumi, również kowal. Ma przyjazną osobowość.
Kajika Kōtetsujō no Kabaneri

Yukina
Głos: Mariya Ise
Członkini załogi lokomotywy „Kōtetsujō”, która przewozi towary przez Hinomoto. Z jednej strony wstydliwa, z drugiej ciężko jest harującym robotnikiem, który kocha swoją pracę.
Yukina Kōtetsujō no Kabaneri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sukari
Głos: Ryota Ohsaka
Kowal, który żyje na stacji Aragane. Jest cyniczny, ale dobrze ocenia sytuacje.
Sukari Kōtetsujō no Kabaneri

Kibito
Głos: Kensuke Satou
Wojownik, który służy w rodzinie Ayame. Jest wyrozumiały i traktuje ludzi różnych z różnych stanów społeczeństwa bez uprzedzeń.
Kibito Kōtetsujō no Kabaneri

Źródło: http://kabaneri.com/

Related Posts