Love Live Sunshine – premiera anime podczas najbliższego lata

W poniedziałkowym programie internetowym na Nico Nico, dotyczącym Love Live Sunshine ogłoszono, że marka zostanie zaadaptowana na anime, a jego emisja będzie miała miejsce podczas najbliższych wakacji.

Love Live! Sunshine!! jest multimedialnym projektem, będącym następcą marki Love Live. Twórcami tak jak poprzednio są: magazyn mangowy i o grach Dengeki G’s Magazine, wytwórnia muzyczna Lantis (piosenki) oraz studio animacji Sunrise, które odpowiadać będzie za nadchodzące anime. Jego bohaterkami zostanie zespół Aqours (wymowa: „aqua”) złożony z licealistek akademii dziewczęcej Uranohoshi położonej w miejscowości nadmorskiej Numazu (prefektura Shizuoka). Chika Takami, która jest fanką girlsbandu μ’s z oryginalnego serialu Love Live, będzie próbowała zrobić to samo, co poprzednio Honoka Kousaka – ratować swoją szkołę przed zamknięciem, tworząc popularny szkolny zespół.

Po raz pierwszy o Love Live Sunshine można było usłyszeć w lutym poprzedniego roku, gdy informacje o nowej marce opublikował Dengeki G’s Magazine. Opis bohaterek (dostępny na moim blogu po polsku) został zaprezentowany w czerwcu, a sam debiut Aquors w prawdziwym świecie miał miejsce 7 października 2015 roku, gdy pojawił się ich pierwszy singiel.

[ AKTUALIZACJA] W internecie pojawił się 6-minutowy wstęp w postaci muzycznego klipu

Related Posts