Macross Delta doczeka się czterech serii mangowych i adaptacji powieściowej + plakat promujący premierę serialu

Opublikowano ilustrację narysowaną przez Chisato Mita, projektanta postaci dla serii, którą można zobaczyć powyżej. Premiera produkcji: kwiecień 2016 na antenach Tokyo MX i BS11.

Ogłoszono również twórców, oraz miejsca i daty wydawania, 4 komiksów, które będą spin-offami anime. Ich fabuła ma dotyczyć różnych aspektów i bohaterów związanych z zespołem Walküre czy Powietrznych Rycerzy z Kraju Wiatru.

– Kei Ichimonji (Ninniku Knuckle), Magazine Special (wydawca: Kodansha) od Maja
– Tatsuwo (Ar no Surge – Umareizuru Hoshu e Inoru Uta), Monthly Shonen Sirius (Kodansha) od Kwietnia
– Shion Mizuki (Guilty Crown), Monthly Comic Rex (Ichijinsha) od Kwietnia
– Shion Mizuki, Monthly Comic Zero Sum (Ichijinsha) od Kwietnia

Z kolei za adaptację powieściową będzie odpowiadał Ukyō Kodachi – weteran uniwersum, bo wcześniej napisał już wersję książkową Macross Frontier, a także jest autorem powieści Macross the Ride (jej bohaterem jest m.in. nasza rodaczka Magdalena Zielonaska) i scenarzystą fabuły gry Macross 30: Voices across the Galaxy (również jej książkowej adaptacji), powstałej na 30-lecie pierwszego serialu telewizyjnego.

Macross Frontier Novel

Macross The Ride

Magdalena Zielonaska

Wg opisu 19-letnia Magdalena Zielonaska to potomkini polskiej szlachty z Litwy (ich status można porównać do japońskich samurajów), pilotka sportowa sponsorowana przez bank inwestycyjny „Wisła i Odra” (eng. „Vistula & Oder”, jp. „ヴィスワ&オーデル”) działający na głównym statku koloni Macross Frontier. Jest bardzo inteligentną kobietą, o czym świadczy ukończenie uniwersytetu przez przeskakiwanie lat. Ma przydomek Lena, jest dobrą osobą i ma, jak widać, niezłe ciało ^^’ Wydaje się samolubną osobą o zmiennym nastroju, która wierzy, że może osiągnąć wszystko, jeśli ma pieniądze, ale w rzeczywistości jest troskliwą damą o dużym poczuciu odpowiedzialności.

Macross 30

https://www.youtube.com/watch?v=qvc47-pIRN8

Related Posts