Gundam Unicorn w edycji telewizyjnej od kwietnia

3 kwietnia o godzinie 7.00 na antenie TV Asashi rozpocznie się emisja anime Mobile Suit Gundam Unicorn RE:0096 – telewizyjnej, przerobionej wersji 7-odcinkowej serii Gundam Unicorn, wydawanej pierwotnie w formie OVA/kinowej w latach 2010-2014. Po podzieleniu na normalnie 25-minutowe epizody serial ma być nadawany przez dwa kwartały (tak na oko stwierdzam, że materiału starczy na ok. 22 odcinków, jeśli nie dodadzą nowych scen).

W ramach produkcji pojawią się openingi i endingi z nową animacją (w oryginale czołówki i tyłówki nie występowały, jedynie napisy końcowe na czarnym tle). Utwory grane podczas nich – „Into the Sky” i „Next 2U -eUC-.” zostaną wyprodukowane przez SawanoHiroyuki[nZk] – projekt wokalny kompozytora Hiroyuki Sawano, który pierwotnie odpowiadał za soundtrack serii. Lektorem zapowiadającym kolejne odcinki na końcu epizodów będzie Shuuichi Ikeda – aktor głosowy postaci Full Frontala.

Gundam Unicorn jest kontynuacją trzech pierwszych seriali Gundam (Gundam 0079, Zeta Gundam i ZZ Gundam) i pierwszego filmu kinowego Gundam – Chars Counterattack. To adaptacja serii książkowej Gundam Unicorn, której akcja dzieje się w roku 0096 kalendarza Universal Century. Głównym bohaterem jest Banagher Links – „zwykły” nastolatek zamieszkujący kolonię kosmiczną. Jego życie zmienia się w chwili, gdy poznaje tajemniczą Audrey Burne, dziewczynę przybyłą na stację, aby zażegnać kolejną wojnę, której geneza może się kryć w czasach porzucenia kalendarza gregoriańskiego.

Seria odznaczyła się powrotem do klasycznym modeli Gundam, projektów postaci stylizowanych na lata 80, a wszystko w formie współczesnej animacji, dopracowanej pod każdym względem.

Trailer oryginalnej wersji


Stare czasy, gdy Bandai oraz inne japońskie firmy, związane z anime, zamieszczały jeszcze swoje widea promocyjne w 360p ^^’

Related Posts