Nicholas Meyer scenarzystą i konsultantem nowego oficjalnego serialu Star Trek

Kolejna dająca nadzieje wiadomość dotyczącego nowego telewizyjnego Stara Treka od CBS. Powiedziałbym nawet, że jest to wieść o sile równej torpedy fotonowej :) Do Bryana Fullera, Alexa Kurtzmana i Heather Kadin dołącza osoba, która miała dojść duży wpływ na historię ST – Nicholas Meyer.

Nicholas Meyer VI

Osoba, która obejmie posadę scenarzysty i consultinga producera, to nikt inny jak reżyser i współscenarzysta filmów Star Trek II: Gniew Khana, Star Trek IV: Powrót na Ziemię oraz Star Trek VI: Wojna o pokój. Tak! Chodzi dokładnie o te parzyste części kinowe z oryginalną załogą Enterprise’a, które zostały lepiej przyjęte przez widownię. Dwa pierwsze z nich położyli podwaliny pod decyzję o powstaniu serialu Star Trek: Next Generation.

Filmy Nicholasa Meyera nie odnosiły się specjalnie do motywów twardego SciFi czy humanistycznej wizji ludzkości (Gene Roddenberry nie przepadał na Gniewem Khana), ale gwarantowały nastrój wartkiej przygody, świetnie oddawały relację między bohaterami, z odpowiednim dystansem do swojego uniwersum. „Powrót na Ziemię” to świetna komedia :D

Related Posts