Gra Steins;Gate 0 zawita na PC

Data wpisu może być trochę myląca, ale to nie żart. 5pb. wyda w Japonii grę typu visual novel „Steins;Gate 0” na komputery osobiste z Windowsem. Port trafi na rynek 24 czerwca i będzie kosztować 7800 jenów w wersji fizycznej oraz 6800 jenów w wariancie cyfrowym. Zapowiedziano też edycję kolekcjonerską z dodatkami w cenie 15000 jenów.

Produkcja wyszła już wcześniej na konsole Play Station 4, Play Station 3 i Play Station Vita. Nie wiadomo, czy i kiedy wyjdzie wersja anglojęzyczna gry.

 Trailer gry na wcześniejsze konsole

Oryginalne Steins;Gate wydała na zachodzie firma JAST USA – tytuł można kupić na ich stronie internetowej za 30 dolarów. Gra opowiadała o grupce przyjaciół, która przez przypadek odkrywa mikrofalówkę potrafiącą wysyłać informacje w przeszłość. Staje się przez to obiektem zainteresowania SERN – międzynarodowej, złowrogiej organizacji naukowej, również pracującej nad wehikułem czasu. Gracz kieruje losami Rintarou Okabe (jego komórkową korespondencją) – samozwańczego szalonego naukowca, który próbuje ochronić swoich kompanów. Na podstawie visual novel powstała w 2011 roku hitowa telewizyjna seria animowana, odcinek specjalny, a także film kinowy.

Opening visual novel Steins;Gate

Opening anime Steins;Gate

Akcja Steins;Gate 0 dzieje się w linii czasowej beta, w którym główny bohater Rintarou Okabe postanawia nie ratować Makise Kurisu. Na potrzeby promocji tytułu wydanego pierwotnie 10 grudnia wyprodukowano nową, alternatywną wersję 23 odcinka anime. Zapowiedziano także w przyszłości pełnoprawną długą animowaną adaptację.

Steins;Gate jest częścią uniwersum Science Adventure – serii gier 5pb. powstałych w kolaboracji z Nitroplus. W ramach marki poza Steins:Gate powstały takie produkcje jak Chaos;Head, Robotics;Notes i Chaos;Child. Pierwsze dwie z nich doczekały się anime (adaptacja pierwszej była okropna, drugiej – dostateczna), także ostatnia ma zostać przeniesiona na język animacji.

Related Posts