WWW.WORKING – zapowiedziano anime będące spin-offem serii Working!!

Mimo, że po trzech sezonach doczekaliśmy się finału anime Working (Wagnaria) w postaci odcinka specjalnego, to najwyraźniej jest to koniec marki. Jest ona tyle silna, że ogłoszono telewizyjną adaptację 4-panelowej internetowej mangi Working!! Web-ban. Wersja animowana będzie nosiła nazwę WWW.WORKING.

https://www.youtube.com/watch?v=RBI_LdXnIR8

Akcja serii dzieje się w innej restauracji sieci Wagnaria. Główny bohater Daisuke Higashida rozpoczyna w niej pracę ze względu na rodzinne problemy finansowe. Odkrywa przy tym, że nikt, kto tam pracuje nie jest do końca normalny.

Produkcją anime tak jak wcześniejszych części zajmie się studio A-1 Pictures. Obsada aktorska ma być taka sama jak we wcześniej powstałej CD Dramie, którą dodano do trzeciego tomu wydania zbiorczego.

Daisuke Higashida — Yuuichi Nakamura (Clannad)
Hana Miyakoshi — Haruka Tomatsu (Sword Art Online)
Shiho Kamakura — Sora Amamiya (Aldnoah.Zero)
Yuuta Shindou — Kensho Ono (Kuroko no Basket)
Sayuri Muranushi — Yoko Hikasa (High School DxD)
Masahiro Adachi — Kouki Uchiyama (Amagi Brilliant Park)
Kisaki Kondou — Risa Taneda (Gochuumon wa Usagi Desu ka?)

Oryginalne Working powstało na podstawie tradycyjnej, papierowej mangi i opowiadało bardzo podobną historię. Protagonistę również poznajemy w momencie, gdy zaczyna pracę w restauracji. Podczas serii poznajemy dni codzienne z życia pracowników knajpy, a śmiechu przy tym niemało, bo zarówno główny bohater, jak też pozostała część personalu ma swoje dziwne problemy. Anime zakończyło się po trzech sezonach i godzinnym finałowym odcinku specjalnym.

Opening pierwszego sezonu Working!!

https://www.youtube.com/watch?v=R7ZpPLk5A7k

Autor mangi, Karino Takatsu jest także twórcą komiksu Servant x Service – historii opowiedzianej w podobnym komicznym tonie, ale dotyczącej tym razem urzędników państwowych. Opowieść doczekała się 12-odcinkowego anime w 2013 roku.

Opening anime Servant x Service

Related Posts