Liebster Blog Award

„Wyróżnienie Liebster Blog Award otrzymywane jest od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawane dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów. Osoba z wyróżnionego bloga odpowiada na 10* pytań zadanych przez osobę, która blog wyróżniła. Następnie również wyróżnia 3 – 5 osób (informuje je o tym wyróżnieniu) i zadaje 10 pytań. Nie można nominować bloga, z którego otrzymało się wyróżnienie.”

Bardzo dziękuję Ranalcusowi z bloga Vorpal Engineering za te wyróżnienie, aczkolwiek będę mógł tylko spełnić część kryteriów dotyczących tego uznania. Mój blog jest na tyle wspaniały, że nie czytam innych blogów ;)

A tak naprawdę strony, które chciałbym wyróżnić już uczestniczyły w zabawie. W takim wypadku nierozsądne byłoby wskazywanie jakiegoś znalezionego na szybko bloga, aby tylko wypełnić warunki zabawy. Skupię się więc zamiast tego na grzecznym odpowiadaniu na pytania…

1). Co było powodem że zacząłeś prowadzić swego bloga?

Około 2009 roku robiłem stronę o anime z uniwersum Macrossa. Mając kilkadziesiąt różnych tekstów zdarzył mi się niestety mały wypadek. Przyszła burza, a podczas jednej z błyskawic pożegnałem się jednocześnie z działającym odtwarzaczem CD, laptopem i znajdującą się na niej przygotowaną witrynę. Jako, że nie robiłem back-upu została mi tylko wykupiona domena macross.pl, której długo nie tykałem, aż w końcu dwa lata później postanowiłem zrobić bloga o nazwie SDF-3 Macross „Zielonastka” traktującej o nowościach z Macrossa. Jego kontynuatorem jest obecny blog Animei, który dostał jeszcze inną nazwą ze względu na znacznie szerszą tematykę, nieograniczaną nawet do anime (tytuł bloga można odczytać jako „Anime i….”).

Ogólnie wszystko sprowadziło się do tego, że chciałem sobie coś popisać o Macrossie i innych rzeczach, nawet jeśli sprowadzałoby się to do nieczęstych okazjonalnych wpisów, będących czasami jedynie newsami, a nie moją prywatną opinią ^^’

2). Jaka seria była twoja pierwsza seria z Robotami?

Generał Daimos. Bardzo ją lubiłem pomimo, że trochę męczący był w niej wątek miłosny między Ericą i Kazuyą. Wielka nostalgia.

https://www.youtube.com/watch?v=e4Pzsl6FKf8

Warto zaznaczyć, że za mecha design serii odpowiadało Studio Nue, czyli późniejsi twórcy Macrossa (sam Shoji Kawamori stworzył jednego z epizodycznych mechów). Co więcej tytułowy mech został zaprojektowany przez samego Kazutaka Miyatake, twórcę fortecy SDF-1 Macross, tytułowego mecha-statku z anime Super Dimension Fortress Macross.

Daimos

Generał Daimos

SDF-1 Macross

SDF-1 Macross

3). Czy i jaki „merchendise” związany z ulubionymi seriami kolekcjonujesz? Modele? Figurki? Gry?

Mangi, muzyka, gry, figurki – wszystko nakierowane na Macrossa, nie licząc tych pierwszych – mam w szafie około 400 tomów japońskich komiksów wydanych na naszym rynku :)

Od przyszłego miesiąca zadebiutuje jako kolekcjoner modeli mecha, dzięki najnowszemu Macross Delta :)

4). Która dekada była według ciebie „złotym wiekiem anime/mangi”?

Lata 80, gdy wszystko było jeszcze rysowane w 100% ręcznie, dzięki czemu widać było wysiłek pracy animatorów włożony w swoje dzieło. Dzisiaj rzeczywiście animacja japońska wydaje się bardziej wykończona i efektowna, ale przez to wygląda, jakby była produkowana maszynowo, i jak pojawiają się jakieś błędy, to zaraz jest to widoczne. Do tego ten zakres barw – niby kolorystyka jest szersza, ale co z tego, jeśli nakłada się ją na szkice w jakimś programie komputerowym na zasadzie copy-past.

Do tego dochodzi kwestia fabularna – mam wrażenie, że kiedyś anime były robione pod normalnego widza. Dzisiaj wiele historii jest robiona pod subkulturę fanów anime. Czasem ma się uczucie, że powstają tylko parodie anime.

5). Jeśli miałbyś możliwość to czy chciałbyś znależć się w uniwersum swojej ulubionej serii?

W sensie Macrossa, Universal Century (oryginalny świat Gundam) oraz Legend Of Galactic Heroes? Nie, nie lubię niedzielnych wizyt uzbrojonych obcych w kolonii czy tych ostatnich spadających z orbity Ziemskiej ;) Nie jestem też na tyle głupi, aby być jednym z milionów pionków kosmicznych armii walczących za demokrację czy monarchię ;)’

6). Czy kiedyś pisałeś powieści/opowiadania? Z czym były związane, czy byłeś ich bohaterem?

Nie.

7). Jakie słodycze uwielbiasz?

Zwykłą mleczną czekoladę. Ogólne jednak unikam słodyczy, bo jestem cukrzykiem. Do tego jestem w takim wieku, że łatwo się grubnie – schudnięcie 14 kilogramów w 1,5 miesiąca było najgorszym okresem w moim życiu, ale przynajmniej wróciłem do normalnej, chudzielczej wagi, gdy człowiekowi nic nie zwisa z tułowia podczas spania w łóżku. I niech tak pozostanie! ;)

8). Opisz siebie w jednym zdaniu.

Skory do kłótni fanatyk ^^’

9). Kto jest twoją ulubiona postacią z filmu/gry/książki?

W sumie chyba nie mam. Generalnie lubię filmy/gry/książki, gdzie jest dużo ciekawych bohaterów, tak abym nie musiał na gwałt szukać tego ulubionego ;)

10). Jakie było twoje najwspanialsze wspomnienie związane z tematyką twojego bloga?

W sumie swój blog piszę w zasadzie sam dla siebie, więc pewnie jego powstanie :)

Related Posts