Zwiastun Axanar – fanowskiego filmu Star Trek

Pod koniec Maja ogłoszono, że CBS i Paramount wycofali proces przeciw twórcom najbardziej oczekiwanego filmu niezależnego z uniwersum Gwiezdnej Wędrówki – Star Trek Axanar. Nie jest to podobno do końca prawda, bo kwitki nadal są w sądzie, ale studia ogłosiły, że to już tylko kwestia formalności i aktualnie są ustalane końcowe warunki polubowne z autorami projektu.

Prace nad produkcją ruszyły znowu pełną parą i właśnie zaprezentowano ich pierwsze efekty, które robią wrażenie wysokobudżetowej produkcji za conajmniej kilkadziesiąt milionów dolarów ^^

A kosztowały „zaledwie” 1,1 miliona dolarów, uzbieranych na kickstarterze.

Dla porównania trailer Star Trek Beyond. Śmiem twierdzić, że jego producenci powinni obejrzeć powyższy filmik. Może wtedy zrozumieliby, że można zrobić prosty, przykuwający, klimatyczny, a przede wszystkim utrzymany w duchu ST zwiastun bez kolejnego wybuchu Enterprise’as i efekciarstwa z Gwiezdnych Wojen  ;)

Na koniec coś, czego nie dawałem przez zaniedbanie tematu tej wiekopomnej serii, czyli teaser nowego serialu, który będzie miał premierę w styczniu 2017 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=xXpPweAooeE

 

 

Related Posts