Chaos;Child – główna obsada anime, studio

Oficjalna strona anime, bazującego na grze visual novel firmy 5pb, podała listę aktorów, którzy wcielą się w głównych bohaterów. Będą nimi ci sami seiyuu, którzy użyczyli głos w pierwowzorze :)

Sumire Uesaka jako Serika Onoe
Yoshitsugu Matsuoka jako Takuru Miyashiro
Sarah Emi Bridcutt jako Nono Kurusu

Za animację będzie odpowiadało studio Silver Link.

Akcja ma miejsce w 2015, a gracz „wciela się” w Miyashiro Takuru – licealistę dziennikarskiego klubu szkolnego. Wraz z pozostałymi członkami (których większość to oczywiście dziewczyny ;) próbuje rozwiązać sprawę dwóch podobnych morderstw, które miały miejsce w krótkim odstępie czasu. Przypominają one masowe zabójstwa, do których doszło w czasie masowej paniki, która wybuchła podczas trzęsienia ziemi w Shibuyi w 2009 roku. Sprawa została nazwana „Nawrotem Obłędu Nowego Pokolenia”.

Historia jest częścią serii Science Adventure, na którą składają się też gry Chaos;Head, Steins;Gate, Robotic;Notes oraz powstały później Steins;Gate 0. Produkcja jest sequelem pierwszej z nich.

Intro gry (pierwotna wersja na XBox One)

Reklama gry

Opening (wersja Xbox One)

Opening (wersja PS3, PS4, PS Vita)

Warto przypomnieć, że w planach jest też adaptacja Steins;Gate 0 – gry, której akcja dzieje w alternatywnej przyszłości Steins;Gate, gdzie główny bohater postanowił nie ratować Makise Kurisu.

Related Posts