Macross Delta Scramble – częściowa lista piosenek, oraz gościnnych bohaterów i mechów z innych serii

W najnowszym wydaniu magazynu Weekly Famitsu zamieszczono częściowe (w trailerach widzieliśmy Hikaru Ichiyjo z SDF Macross i Alto Saotome z Macross Frontier) zestawienie elementów, jakie zobaczymy w nowej grze na Play Station Vita.

Lista piosenek (utwory z „plusami” dostępne w każdym wydaniu, piosenki z minusami jedynie w limitowanej edycji)

1. Macross Delta
+ AXIA ~Daisuki de Daikirai~
+ Silent Hacker
+ Guld Vassa! ~Ketsui no Kaze~
+ Walkure Attack!
+ Giraffe Blues
– Neo Stream
– Giraffe Blues ~Mikumo Solo~
– Hametsu no Junjou
– Aura Sala ~Hikaru Kaze~

2. Macross Zero
+ Horobi no Uta

3. Macross Plus
+ Voices
– Information High

4. Macross 7
+ Totsugeki Love Heart”
+ My Friends
– Planet Dance
– Try Again”
– Dakedo Baby!!
– Holy Lonely Light
– Power to the Dream
– Remember 16

5. Macross 30 (gra)
+ Planet Cradle
– Wandering

Gościnne postacie:

1. Macross 7
+ Basara Nekki
+ Mylene Flare Jenius

2. Macross Plus
+ Isamu Alva Dyson
+ Guld Goa Bowman
+ Myung Fang Lone

3. Macross Zero
+ Shin Kudo
+ Sara Nome

4. Macross 30 (gra)
+ Rion Sakaki
+ Mina Roshan

Mechy

1. Macross 7
+ VF-19 Fire Valkyrie
+ Mylene Valkyrie (VF-11 MAXL Kai)

2. Macross Plus
+ VF-19 Excalibur
+ VF-21

3. Macross Zero
+ VF-0A Phoenix „Shin”

4. Macross 30 (gra)
+ YF-30 Chronos

 • bastek66

  Oglądałeś już Under the Dog? Chyba wspominałeś że się na to zrzucałeś.

  • Widziałem. Zawiodłem się.

   I nie chodzi o nieco gorszą (ale i całkiem dopracowaną często) animację niż zwiastunie, durną fabułę, fatalne dialogi, jakość obrazu (720p? ^^’), naciąganą dramę, słabe dobranie aktorów (Raku z Nisekoi… chyba sobie jaja robią ^^’).

   Trailer sprzed dwóch lat nastawiał widza na zupełnie coś innego niż końcowy efekt. Bohaterka, która była promowania na plakatach i w trailerze pojawia się na 5 minut, a zamiast tego głównymi bohaterami są licealiści, gdzie chłopak to typowy „wybraniec”, a laska ma go chronić. Miejsce i czas akcji w zwiastunie – miasto w czasie wieczoru i nocy, miejsce akcji w epizodzie – środek dnia w szkole. Zupełnie inna kolorystyka.

   Nie takiej łupaniny oczekiwałem. Jedyna chwila, gdy poczułem, jakbym oglądał oryginalny materiał to pierwsze 10 sekund.

   Podobne uczucie zawodu czułem, gdy po raz pierwszy zobaczyłem anime Iron Man (genialny zwiastun w stylu Redline, totalnie lamersko wykonany serial).

   • bastek66

    Ale to był typowy prolog do anime, nie potrzebował jakiejś wyszukanej fabuły. Wybraniec? Przecież widziałeś jak skończył. Poza tym nie rozumiem narzekań na seiyuu. Wiesz że Raku to Messer?
    A z tym Iron manem to była afera bo całkowicie zmienili wtedy ekipę produkcyjną.

    • No właśnie o to chodzi. Twórcy nie umawiali się z dotującymi na prolog serii anime (nigdy nie powstanie), tylko na to, co zobaczyli w pierwszym trailerze.

     A skoro raczej nie powstanie kontynuacja, to jest to anime o wybrańcu, który na końcu okazał się nie wybrańcem. Gościu i jego wątek był ważniejszy niż biała panna z plakatu. Nie tylko on jeden zresztą.

     Messer nie był kolejnym licealistą, ani człowiekiem szczególnie wygadanym oraz przede wszystkim nie był w centrum serii.

    • bastek66

     No to złego z jego seiyuu? Miał grać normalnego licealistę to zagrał. I jak widzisz potrafi również pilotów twardzieli a także edgy wariatów.

    • W aktorze głosowym nie ma nic złego, tylko z ludźmi, którzy go wybrali. Zupełnie jak z większością tego serialu – jak robisz kampanię na youtube to mógłbyś się postarać, aby to co tworzysz różniło się jakoś od mainstreamu. Nie robisz serialu o mających smutną przeszłość nastolatkach, z akcją w szkole i nie wybierasz obsady po najniższej linii oporu.

     Choć nie jestem wielkim fanem Love Live Sunshine, to ogólnie podoba mi się świeżość głosów w tej serii.

    • bastek66

     Ale to że jeden odcinek dział się w szkole nie znaczy że cała seria jest o niej.

    • No właśnie problem w tym, że wszystko zakończy się na tym jednym epizodzie. Twórcy powinni nie wykluczać takich sytuacji, a tutaj cały wątek tragiczny to jedna, wielka bełkotliwa klisza, nie ma nic nowego, więc widzowie są zawiedzeni. W takich wypadku lepiej byłoby uchylić rąbka tajemnicy.

     Podobną wpadkę popełnił Macross Delta, który w pierwszym odcinku zaczął od girlsbandu w samym środku pola walki, niedopracowaną animacją, przez co do dzisiaj ma łatkę serii o magical girls walczącymi bezpośrednio z pilotami Valkyrii i np. automatycznie niską ocenę na MAL. Tylko, że MD miał już zapewniony sezon i fandom, który ma jakieś pojęcie o technologii w tym uniwersum, wie skąd sam wątek muzyki.

    • bastek66

     Niska ocena na mal jest ostatnią rzeczą jaką ktokolwiek powininien się przejmować. Kawamori ma ją w dupie na 1000%

    • Tyle, że targetem Shoji Kawamoriego nie jest widownia internetowa jako taka, tylko Japonia. W przypadku Under the Dog, które w dużej części została dotowane przez zachodnich fanów anime opinia internautów ma kolosalne znaczenie. Zwłaszcza, że uzbierano nie tak znowu dużo kasy przy tej OAV-ce dopóki do promocji nie dołączył Hideo Kojima.

    • bastek66

     Kojimbo nie potrzebnie nakręcił /v/tardów na hype.