Tomo Sakurai, aktorka głosowa postaci Mylene Flare Jenius z Macross 7, przechodzi na emeryturę

Popularna w latach 80 i 90 piosenkarka oraz aktorka głosowa Tomo Sakurai oświadczyła na swoim blogu, że z dniem 1 września przeszła na emeryturę. Jako powód podała problemy ze strunami głosowymi, przez co ostatnio miała coraz większe problemy z wykonywaniem swojego zawódu. Podziękowała wszystkim, którzy od ponad 30 lat wspierali jej aktywność i obecnie zastanawia się nad kolejnym krokiem w życiu. Ma być to ostatni wpis na jej blogu, założonym trzy lata temu.

Aktorka zaczynała swoją karierę dość oryginalnie – od girlsbandu Lemon Angel, fikcyjnego zespołu z hentai „Cream Lemon: Lemon Angel” nadawanego nocą w japońskiej telewizji (w 1987 roku – jeden z przejawów wpływu pierwszego Macrossa na rynek ^^). Co ciekawe wszystkie bohaterki otrzymały imiona swoich alter-ego, tak więc Tomo Sakurai wcielała się w rolę Tomo, Miki Emoto w Miki i Erika Okushima w Erikę ^^’ Zespół pomimo wstydliwej z perspektywy Polski genezy doczekał się aż 5 albumów.

Utwór „Lonely Twilight” z creepy (?) otaku publicznością ;)

Same fragmenty serialu można zobaczyć na youtube, aczkolwiek ostrzegam – może to być materiał dla osób dorosłych ^^’ Produkcji nie należy mylić z powstałym w 2006 roku 13-odcinkowym anime Lemon Angel Project, którego inspiracją był właśnie oryginalny zespół z lat 80.

Fanom Macrossa, Tomo Sakurai znana jest przede wszystkim jako głos mówiony Mylene Flare Jenius z Macross 7 (1994). Mimo, że śpiew był pierwotnie podkładany przez Chie Kajiurę, to rozpoczynająca dekadę wcześniej karierę piosenkarka zdążyła zaznaczyć swoją obecność na albumach, związanych z postacią.

Utwór „Friends ~Crossing Time and Space~ ” wraz z Mari Ijimą (Lynn Minmay z anime Super Dimension Fortress Macross)

Cover utworu „Ai Oboete Imasuka” z filmu Macross Do You Remember Love? na 15-lecie Macrossa (1997)

Zresztą to nie jedyny jej udział w tej marce. Wcielała się też niedługo potem w Aoi Tsuwabuki – liderkę girlsbandu Milky Dolls w grze Macross VF-X wydanej na konsolę Play Station ^^

Only You

Niji no palette

Tomo Sakurai mogła zaprezentować także swój głos wokalny w innych anime, grach i na albumach z nimi związanych. Aktorka znana jest z takich ról jak Misao Makimachi (Rurouni Kenshin), Chigusa Sakai (Shakugan no Shana), Azusa Miura z iDOLM@STER Xenoglossia, Hinowa (Gintama) czy Sora Asuka (Kami nomi zo Shiru Sekai). Ostatnio wcielała się z rolę matki Mumei, protagonistki anime Kabaneri of the Iron Fortress.

Ice Blue Eyes (Rurouni Kenishin) jako Misao Makimachi

First Color (The World God Only Knows) jako Asuka Sora

The One and Only Miracle (The World God Only Knows) jako Asuka Sora

Cover utworu „Time for L-GAIM” z anime Heavy Metal L-Gaim jako Azusa Miura z iDOLM@STER Xenoglossia

Innym jej angażem w fikcyjny zespół była gra 誕生-DEBUT na Segę Saturn, do którego sformowano na krótki czas girlband „Sabrina”.

https://www.youtube.com/watch?v=8g12AqxHqmA

Jako piosenkarka Tomo Sakurai doczekała się w sumie 4 singli i 16 albumów.

Related Posts