Lynn Minmay z SDF Macross pojawi się w Macross Delta? (plotka)

Pogłoska bazująca na dość prostej poszlace, co nie oznacza, że nie niemożliwej do spełnienia. Mari Iijima, piosenkarka wcielająca się w najbardziej ikoniczną idolkę Macrossa – Lynn Minmay z Super Dimension Fortress Macross, obecnie zamieszkuje Los Angeles. Ostatnio jednak przebywa w Tokio, zajmując się różnymi swoimi sprawami związanymi z jej działalnością artystyczną, co bardzo ogólnie dokumentuje na swoim facebooku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wczorajszy wpis…

Mari facebook
Źródło: Mari Iijima – Facebook

To wystarczyło, aby zaczęły się spekulacje. Yasunori Honda to osoba, odpowiadająca za udźwiękowienie wielu anime, w tym między innymi Super Dimension Fortress Macross, Macross II – Lovers Again, Macross 7, Macross 7 Encore, Macross Dynamite 7, czy serii Megazone 23 (cyberpunkowe dziecko Macrossa robione przez tych samych twórców ze studia Artland pod banderę Artmic i nowo-powstałego AIC). Czemu ta piosenkarka miałaby być u niego aktorką? W dodatku miejsce, gdzie stoją muzycy przypomina pokoje, w których nagrywa się dubbing do japońskich animacji.

Lady M, retrospekcje czy obydwie sprawy na raz? ;)

Lynn Minmay Macross Delta

Inna sprawa to fakt, że większość serii nad jakimi pracował Yasunori Honda to klasyczne anime, może więc chodzić o jakąś zwykłą współczesną jego produkcję, niezwiązaną akurat z kreskówkami. Muzyk mógł wybrać Mari Iijimę ze względu na wieloletnią znajomość i pasowanie do roli. W końcu debiutem piosenkarki była właśnie rola Lynn Minmay w SDF Macross, muzyk był przy tym obecny, a Mari Iijma wspomina z sympatią, że atmosfera podczas nagrywania serialu była bardzo rodzinna.

Related Posts