Macrossowe zakupy (6): drugi soundtrack Macross Delta oraz album “Walküre Trap!”

To była tym razem bardzo ekspresowa wysyłka. Obydwie płyty wyszły 28 września, tymczasem już 30 września listonosz zapukał do mych drzwi z dwoma oddzielnymi paczkami. Przyznam, że jestem zaskoczony tak szybkim dostarczeniem mi towaru – dotychczasowy rekord wynosił 6-8 dni, jeśli chodzi o usługę “Air Mail” (standardowo: 10 dni). Oznacza to, że CD Japan wysłało mi pudła dużo wcześniej, za czym albumy pojawiły się w ogóle na rynku. Może miał wpływ na to fakt, że po raz pierwszy zamówiłem obydwie płyty niemal 2 miesiące przed wydaniem, gdy jeszcze nie opublikowano nawet okładek :)

Te ostatnie są ładne – najlepszych przykładem jest “Macross Delta Soundtrack 2”. Pierwsza ścieżka dźwiękowa serii wykorzystywała po prostu ilustrację wielokrotnie używaną do promocji serii, przez co trudno było docenić jej zamieszczenie na produkcie. Tutaj okładka jest nowa, powstała specjalnie na to CD. Mamy trójkę głównych bohaterów i mechy używane przez dwójkę z nich, połączone uściskiem dłoni podczas akrobacji.

macross-delta-original-soundrack-2
macross-delta-original-soundtrack-2-2
Do kupienia: CD Japan

Również druga płyta wygląda ładnie. Bohaterki przyciskają się przez wiązki podczerwieni jak jakieś agentki. Pomijając efekt lekkiego ecchi w postaci odpowiednio podkreślonych póz bohaterek motyw szpiegostwa jest częstym elementem tej serii (moim zdaniem bardzo irytującym w pewnych momentach, zwłaszcza pod koniec). Zdecydowanie najlepsza ilustracja pojawiająca się na CD związanym z serią Macross Delta ^^
walkure-trap-macross-delta
walkure-trap-macross-delta-2
Do kupienia: CD Japan

Do obydwu płyt dodano bonusy. Do albumu “Walküre Trap!” – obwolutę na zeszyt, z kolei do drugiej ścieżki dźwiękowej Macross Delta – podkładkę pod kubek z podobizną Kaname. Jej wyraz twarzy jest idealną reakcją na to, co dzieje się z fabułą pod koniec serii ;)

macross-delta-kaname
macross-delta-obwoluta

Related Posts