Gra visual novel „Shuffle!” trafi na platformę Steam

Producent gier Active Gaming Media i japoński wydawca aplikacji internetowych Gree zapowiedzieli, że w przyszłym miesiącu na steamie pojawi się gra Shuffle! studia Navel. Będzie to wersja „all-ages” (dla wszystkich) pochodząca z PS2, z dodatkowymi pobocznymi zakończeniami dotyczącymi bohaterek Mayumi Thyme i Kareha. Co ciekawe nie jest to pierwsze wydanie tej gry na Zachodzie – do marca bieżącego roku tytuł podobnie jak inna produkcja Navel – Tick-Tack, był dostępny w ofercie wydawcy MangaGamer, który sprzedawał ją w pierwotnej, nieocenzurowanej wersji. Także w formie cyfrowej.

OFICJALNY OPIS GRY

W pewnych starożytnych ruinach były zamknięte dwie bramy, który przez pomyłkę otworzono. Za tymi dwoma dzwiami były dwa różne światy: Świat Bogów i Świat Demonów. W ten sposób zostały połączone trzy światy, co wprowadziło drastyczne zmiany w świecie ludzi. Historia ma miejsce w przeciętnym mieście w przeciętnym kraju. Dwie różne rodziny ruszają z obu stron na chłopaka, który żyje w spokoju. To rodziny Króla Bogów i Króla Demonów, władców obydwu światów. Obydwaj możnowładcy chcą spełnić życzenia ich córek, które zakochali się w chłopcu, gdy byli dziećmi. Lata temu, dwoje tych dziewczyn spotkało chłopca jedynie na moment, ale żadna z nich nie mogła zapomnieć spotkania, zachowując swoją miłość do niego w środku. Teraz, z przyjaciółmi i kolegami chłopaka oraz wielu innymi osobami zamieszanych w ich historię, zaczynają życie – pełne problemów, desperacji, ale może też odrobiny nadziei. „Człowiek, który może zostać zarówno Bogiem, Demonem lub Człowiekiem” jak jego koledzy go żartobliwe nazywają, będąc przy tym odrobinie sarkastyczni i zazdrośni. Tak zaczyna się ta opowieść…


Gra oryginalnie była wydana w 2004 roku, a jej limitowana edycja zajęła drugie miejsce w styczniowym rankingu 50. najlepiej sprzedających się visual novel. Ten nieco średni wynik może być tłumaczony m.in. tym, że produkcja miała nieszczęście zostać wypuszczona na rynek w tym samym miesiącu, co inny dzisiaj znany hit Fate/Stay Night ^^’ Pomimo, więc małej porażki została jednak doceniona przez graczy, czego dowodem jest powstanie dwóch anime na jej podstawie (Shuffle! i Shuffle! Memories), popularnych wśród fanów 10 lat temu. Sam mam do niej ogromny sentyment :)

Related Posts