KonoSuba – trailer drugiego sezonu anime, wykonawcy piosenek, data premiery i tytuł

Drugi sezon będzie nosił dość mało oryginalną nazwę – „Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o! 2” i zadebiutuje 11 stycznia na antenie telewizji Tokyo MX. Opening zostanie zaśpiewany przez Machico – aktorkę podkładająca głosy dotychczas pod epizodyczne postacie, znana także jako jedna z wykonawczyń czołówki anime „12-Sai: Chiccha na Mune no Tokimeki”. Z kolei ending będą odpowiadać, tak jak w pierwszym sezonie, Sora Amamiya, Rie Takahashi i Ai Kayano, czyli seiyuu bohaterek Aqua, Megumin i Darkness.

Konosuba, a właściwie Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o! (Boskie błogosławieństwo dla cudownego świata!) to anime oparte o light novel autorstwa Natsume Akatsuki (historia) i Kurone Mishimy (rysunki). Serial opowiada o Satou Kazuma, młodym hikikomori, lubującym się w grach, który zginął „bohaterską śmiercią” w wypadku samochodowym. Po śmierci zostaje oddelegowany do świata podobnego do RPG, gdzie ma żyć jako heros. Pomagać mu w tym mają dopiero co poznana bogini Aqua, a także czarodziejka Megumin oraz panna rycerz Darkness. Żywot mężnego wojownika z własnym osobisty haremem? Niestety rzeczywistość jest bardziej szarawa.

konosuba

Pierwszy sezon serii składa się z 10 odcinków i można go w całości obejrzeć w ramach usługi serwisu Crunchyroll. Mimo niskich oczekiwań wobec kolejnej parodii RPG, był to dla mnie udany seans. Dostałem prostą, sympatyczną, komediową historię o codziennych trudach przeżycia bohatera w świecie fantasy. Protagonistę podchodzącego do swoich kłopotliwych dziewcząt z dużym dystansem, nie stroniącego do tego z niehonorowym podejściem do pokonywania przeciwników standardowych dla tego typu uniwersum. Równie cyniczne i obdarzone wadami bohaterki. Bez żadnej spiny i niepotrzebnych dram. I jedynie odrobinką ecchi w jednym epizodzie.

http://www.dailymotion.com/video/x3m8zzq

Related Posts