Akiba’s Trip – The Animation / trailer anime, data premiery, prezentacja postaci

Pierwszy odcinek adaptacji ekscentrycznej gry RPG dziejącej się w Akihabarze zostanie wyemitowany 4 stycznia o godzinie 22:30 na antenie AT-X, następnie tego samego dnia o godzinie 23.30 w Tokyo MX oraz 8 stycznia o godzinie 25:30 w BS Fuji (9 stycznia – 1:30). Strona internetowa anime Akiba’s Trip The Animation została ponadto zaktualizowana o nowy trailer oraz projekt bohaterów, którzy wystąpią w serii.

Nie będę ukrywać swojego rozczarowania. Gdy pierwszy raz zobaczyłem zwiastun chciało mi się przywalić w monitor, jednocześnie życząc, aby serial na 30-lecie studia Gonzo była jednocześnie ich ostatnią pracą. Postanowiono w ogóle zignorować wcześniejsze historie z gier i zaprezentować nową opowieść z oryginalnymi postaciami. Design bohaterów i ogólnie animacja kojarzy mi się z tańszą budżetowo wersją kreskówkowego stylu studia Trigger, który osobiście średnio trawię (nie wiem np. dlaczego ludzie tak jarali się serią Kill la Kill). Jak na ironię pomimo tej brzydoty, będą tutaj dosłowne sceny z gołymi cyckami i tyłkami, podczas gdy element ecchi w grach był bardziej stonowany w swoim dziwactwie, rozbierając postacie jedynie do bielizny. Znowu mam uczucie, że twórcy chcą wzorować się na Kill la Kill. Nawet BGM-y w grze brzmiały sto razy lepiej niż te leniwe rockowe dudnienie w zwiastunie, a przecież trailer jako materiał promocyjny powinien brzmieć atrakcyjnie.

Ogólnie moje oczekiwania spadły gweałtownie i chociaż nie skreślam na tą chwilę tej produkcji, to nie ukrywam, że wolałbym adaptację drugiej części wydanej na Zachodzie lub pierwszej ze względu na fakt, że pewnie nigdy nie pojawi się ona w anglojęzycznej formie. Osobiście zastanawia mnie, jaki cel ma mieć ta produkcja, skoro odcina się od postaci z gier i prezentuje wszystko nowe, poza ogólną koncepcją. Nie słyszałem, aby producent gry planował jakąś grową adaptację tego anime, zamiast tego skupia się na zupełnie nowym koncepcje –  Akiba’s Beat. Czy kreskówkowy styl jest dla Gonzo wymówką, aby nie zainwestować w nieco lepszą animację (CGI budynków, choreografię walk na nich, bardziej skomplikowane projekty postaci) i jednocześnie skupić się na dobrze wykonanych walkach?

Obsada i projekty postaci

Haruki Ishiya jako Tamotsu Denkigai
tamotsu-denkigai-akibas-trip

Rie Takahashi jako Matome Mayonaka
matome-mayonaka-akibas-trip

Marika Kōno jako Niwaka Denkigai

niwaka-denkigai-akibas-trip

Yuki Nagaku jako Arisa Ahokainen

arisa-ahokainen

Dla porównania inna „skandynawka” – Kati Räikkönen z gry Akiba’s Trip: Undead & Undressed, aby ukazać z jak uproszczonym projektem postaci ma się do czynienia w anime.
kati-raikkonen

 

Misaki Kuno jako Ratu Tasujin
ratu-tasujin

Jôji Nakata jako Kage-san ^^’
kage-san-akibas-trip

Na koniec ciekawostka, skąd wziąłem dwie nieco rozebrane bohaterki do „topu” wpisu. Wystarczy wejść na oficjalną stronę serii – http://akibastrip-anime.com , nacisnąć prawy przycisk myszki i „pokaż obraz” na jednej z ubranych bohaterek. Nie powiem, ciekawa warstwa z źródle strony ;)

akibas-trip

Related Posts