Drugi teaser Space Battleship Yamato 2202 (Star Blazers 2202) oraz projekty statków

Bandai zaczął streamować 30-sekundowy spot promocyjny Uchū Senkan Yamato 2202: Ai no Senshi-tachi (ang. Space Battleship Yamato 2202: Warriors of Love, bądź Star Blazers 2202: Warriors of Love) – sequel do Yamato 2199, który miał premierę w 2012 roku.

Generalnie jak widać materiał różni się tylko kilkoma elementami od wcześniejszego teasera. Ważniejsza jest jednak ciekawostka, że pierwsza część będzie miała jednoczesną premierę na Amazon Video, Tsutaya TV, Hikari TV, PlayStation Video, bonobo i Rakuten ShowTime. Na tą chwilę jednak nie wiadomo, czy chodzi tylko o japoński region, czy cały świat. Spełniony musi być też jeszcze jeden warunek – dostęp do choć jednego z przedstawionych serwisów. Istnieje taka pogłoska, że Amazon Video ma wejść do Polski w grudniu.

Do osób odpowiedzialnych za serial dołącza jako asystent reżysera Makoto Kobayashi. Z kolei za design statków będą odpowiedzialni Junichirō Tamamori i Yasushi Ishizu, muzyka zajmie się Akira Miyagawa, a projekt postaci będzie dziełem tej samej osoby co w filmowym „2199” – Nobuteru Yuki.

Projekt: Makoto Kobayashi
yamato-2199

Projekt: Junichirō Tamamori
yamato-2202

Projekt: Yasushi Ishizu
yamato-2202-design

Daisuke Ono jako Suzumu Kodai
suzumu-kodai-yamato-2202

Noriko Kuwashima jako Yuki Mori
yuki-mori-yamato-2202

Od tego weekendu można także kupować bilety na premierową 2-tygodniową emisję pierwszej części serialu w japońskich kinach (25 luty).

Related Posts