Statua Gundam zniknie z ulic Tokio

Oficjalna strona Gundam.info zapowiedziała, że wraz z 5 marca 2017 roku zostanie zdemontowana statua Gundam. Atrakcja turystyczna przedstawiająca RX-78-2 z oryginalnego serialu końca lat 70 nie będzie już obecna przed sklepem DiverCity Tokyo, gdzie stała od 2012 roku, będąc częścią projektu ożywienia nabrzeża miasta (pomysł japońskich władz państwowych). Budowla oryginalnie powstała w 2009 roku i znajdowała się Shiokaze Park przez 52 dni. Potem od lipca 2010 roku do marca 2011 roku była obecna w mieście Shizuoka, gdzie miała dodatkowo laserowy miecz w ręce.

To jednak nie koniec ekspozycji Gundama w Tokio. W 2014 roku zapowiedziano „Gundam Global Challenge„, który ma być ambitniejszych, bardziej skomplikowanym projektem. Jego premiera ma odbyć się w 2019 z okazji 40-lecia Gundama.

Statua Gundam w 2009 roku (Shiokaze Park)

Statua Gundam w 2010 roku (Shizuoka)

Aktualna lokacja

Niedługo po zniknięciu Gundama, 4 kwietnia zakończony zostanie także projekt „Gundam Front Tokyo” w ramach którego jest wykorzystywana tzw. Wall-G – ściana sklepu DiverCity Tokyo (7. piętro) znajdująca się obok mecha . Z pomocą projektora przedstawiano na niej krótkometrażowe gundamowe animacje m.in. Mobile Suit Gundam UC: A Phantom World, odcinek specjalny Mobile Suit Gundam-san, Competition of NEW GUNDAM -RED or WHITE- oraz Gundam Reconguista in G: From the Past to the Future, a także eksperyment „Gundam VR Daiba Assault”.

Gundam Reconguista in G: From the Past to the Future

Related Posts