Fate/Grand Order: First Order – zwiastun, fabuła, projekt postaci i obsada odcinka specjalnego anime

Special oparty o grę smartphonową z uniwersum Fate – Fate/Grand Order – będzie miał premierę 31 grudnia o godzinie 22.00. Zostanie wyemitowany na antenach telewizji Tokyo MX, Gunma TV, Tochigi TV i BS11, a także równocześnie na serwisie streamingowym NicoNico. Za animację odpowiada studio Lay-duce, reżyserią zajmuje się Hitoshi Nanba (Baki the Grappler, Gosick, Heroman), a scenariusz napisał Ayumi Sekine (Makura no Danshi). Muzykę skomponował Ryo Kawasaki (Luger Code 1951, Reikenzan: Eichi e no Shikaku). Piosenkę z openingu – Shikisai – zaśpiewa Maaya Sakamoto.

FABUŁA:
Historia ma miejsce w 2015 roku, podczas końcowej ery panowania magii. Stworzona na potrzeby chronienia ludzkości organizacja Caldea zajmuje się obserwacją świata widzianego jedynie za pomocą magii, a także świata mierzonego za pomocą nauki – w celu chronienia ludzi przed ich wymarciem. Dzięki pracy włożonej w badania udało się przewidzieć drogę rozwoju ludzkości na kolejne 100 lat.

Jednakże nagle bez żadnego ostrzeżenia ta droga zniknęła. Na rok 2017 zapowiedziano niepotwierdzone wymarcie ludzkości. Prawdopodobna przyczyna zmierzchu ludzi została odnaleziona w 2004 roku w japońskim mieście Fukuoka. Pojawiła się w tym miejscu „niezaobserwowana dotychczas rzeczywistość”, która do tej pory nie istniała.

Organizacja Caldea wydaje Wielki Rozkaz (tytułowy Grand Order) dla „Ekspedycji Świętego Graala”, która ma zadanie wyśledzić, odkryć i spróbować zniszczyć osobliwość, która prawdopodobnie będzie stać za wyginięciem ludzkości.

PROJEKT POSTACI (autor: Keisuke Goto na podstawie designu z gry Takashi Takeuchi)

Nobunaga Shimazaki jako Ritsuka Fujimaru, jeden z kandydatów na mistrza organizacji Caldea
ritsuka-fujimaru-fate-grand-order

Rie Takahashi jako Kyrielight Mash, dziewczyna okryta aurą tajemniczości. Pracuje w Caldea.
kyrielight-mash-fate-grand-order

Ayako Kawasumi jako Fou, śliczne zwierzątko przywiązane do Mash
fou-fate-grand-order

Pozostała obsada:

Madoka Yonezawa jako Olgamarie Animusufia
Kenichi Suzumura jako Romani Aakiman
Tomokazu Sugita jako Refu Rainōru

Related Posts