Universe Survival – pierwsza informacja o nowej sadze anime Dragon Ball Super

Na siódmego lutego zapowiedziano nowy „arc” serialu Dragon Ball Super. Na razie nie wiadomo, czego będzie dotyczyła fabuła, aczkolwiek po zamieszczonej poniżej ilustracji możemy spodziewać się powrotu C17 (Androida 17), którego po raz ostatni mogliśmy widzieć podczas Dragon Ball GT, gdzie niestety został spłaszczony do służalczej maszyny, a potem zniszczony bez szans na powrót (nikt nie zastanowił się, czy to była jego wina). Na szczęście to już tylko alternatywna historia, a seria Super, cokolwiek by o niej nie sądzić, daje szansę na lepsze comebacki (np. w postaci komicznego, troszkę niemoralnego „love story” Mai ^^’). Może będzie to też dobry okres dla Son Gohana, który na rysunku wygląda tak jakby odzyskał formę Mystic, tyle że bez grzywki. W sumie troszkę dziwnie wygląda patrząc jak ostatnio prezentował się w serii. Z drugiej strony ostatni odcinek sagi Future Trunks dał pewne nadzieje na lepszy rozwój postaci niż bycia zwykłym epizodycznym profesorkiem – tłem rodzinnym dla ojca ;)

Wystartowanie sagi w środku zimy oznacza też, że prawdopodobnie przez następne półtorej miesiąca Dragon Ball Super składać się będzie z krótkich historyjek podchodzących tematyką pod fillery z oryginalnych serii. To dość duża liczba, w końcu te już trwają od kilku tygodni. Ssaga „Future Trunks” skończyła się na 67 epizodzie, a ostatni wyemitowany odcinek to 70. Przy okazji polecam poprzedni arc, który był najlepszy z dotychczasowych. Niektóre momenty, gdy Trunks z przyszłości biadolił nad swoim losem, aby potem być podniesionym na duchu, były trochę nudne. Momentami fabuła zdawała się naciągania, a animacja podczas scen rozmów bohaterów pozostawała trochę do życzenia (jakby ktoś manipulował wyglądem twarzy bohaterów w paincie). Mimo wszystko antagonista jest tutaj wymagający i wykorzystuje w pełni możliwości z uniwersum na stanie się kimś potężnym. Choreografia walk wypadła bardzo dobrze porównując do seriali z 80 i 90. Najlepsze jest zakończenie, jakiego jeszcze nigdy nie było w historii sag Dragon Ball, na tle których lekkość niektórych wcześniejszych odcinków zaczyna mieć sens – miały usypiać naszą czujność. Do tego należy pochwalić trolujące zapowiedzi części następnych epizodów, które potem okazywały półprawdą :)

Dragon Ball Super można oglądać legalnie i za darmo na serwisie Daisuki.net (720p i 1080p dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników).

Linki do poszczególnych sag:
Battle of Gods (odcinki 1-18)
Resurrection F (odcinki 19-27)
Champa (odcinki 28-46)
Future Trunks (47-??)

Related Posts