Skocznia, na której upadł Małysz w 9. odcinku anime Long Riders!

Taki mały powrót do przeszłości… do czasów, gdy w Polsce zaczynała się Małyszomania. Lubię takie nawiązania w anime do prawdziwego świata, bo co jakiś czas można odnaleźć coś znajomego. Chodzi o skocznię narciarską w Hakuba, na której 24 stycznia 2001 roku upadł polski orzeł Adam Małysz, oddając Martinowi Schmittowi żółtą koszulkę lidera Pucharu Świata (którą potem odzyskał). Kilka lat wcześniej odbywał się tu turniej igrzysk olimpijskich w 1998 roku (Nagano nie miało własnej skoczny), na którym zdobył złoty medal Kazuyoshi Funaki. Obecnie obiekt używany podczas letniego Grand Prix, a w anime Long Riders! jako stacja na odpoczynek dla uczestników imprezy kolarskiej Azumi Autumn Ride.I jeszcze z nieco innej perspektywy…

Samo anime polecam – nie ma w nim za grosz wielkich ambicji, za to można powiedzieć, że jest bardzo konkretna w kwestii tematyki, na której się opiera – rekreacyjnej jeździe na rowerze. Po prostu jako widz obserwujemy humorystyczne życie kilku studentek, które w wolnych chwilach zajmują się swoim hobby. Po prostu relaks :)

Seria jest zamieszczana za darmo i legalnie na serwisie Daisuki.net (jakość 1080p / 720p do zarejestrowaniu i zalogowaniu się na serwisie).

Related Posts