Gundam w trailerze filmu „Ready Player One” Stevena Spielberga

„Ready Player One” to adaptacja bestsellerowej książki debiutującego pisarza Ernesta Cline’a. Jej akcja dzieje w 2045 roku, gdy Ziemia musi zmagać się z kryzysem energetycznym i konsekwencjami globalnego ocieplenia. W celu ucieczki przed tą nieciekawą rzeczywistością ludzie uciekają do OASIS – wirtualnej rzeczywistości dla graczy. Przed swoją śmiercią, twórca technologii James Halliday ogłasza nagrodę dla tego, kto odnajdzie specyficznego easter egga w stworzonym przez siebie świecie. Na zwycięzcę czeka fortuna i korporacja wynalazcy. Głównym bohaterem powieści i filmu jest/będzie Wade Watts, który zaczyna rywalizację o nagrody 5 lat po rozpoczęciu konkursu.

Tyle fabuły. A gdzie w tym wszystkim Gundam? Otóż wirtualny świat, w którym mierzą się bohaterowie jest najeżony easter egg’ami nawiązującymi do popkultury – wśród nich znalazło się też miejsce dla ikonicznego robota z japońskiej franczyzny – modelu RX-78-2 Gundam z oryginalnego serialu przełomu lat 70 i 80 :)

Gundam pojawia się w dwóch scenach :)

Co ciekawe sama sylwetka mecha pochodzi jednak z innej serii – dokładniej z openingu anime ZZ Gundam (1986). Fragment od 1:08 :)

Dla porównania :)

Related Posts