Epickie nowości Macrossa #1

W pierwszym wydaniu panelu przedstawię jedną oficjalną piosenkę i trzy fanowskie prace, które powstały w ostatnim półroczu.  Będą one dotyczyć Macross 7 i Super Dimension Fortress Macross.

Na początek wspaniały utwór Remember 16 autorstwa Chie Kaijury, która wcielała się w postać Mylene Flare Jenius w serialu Macross 7 (użyczała głosu wokalnego).

https://www.youtube.com/watch?v=XNh9LaByDEk

Warto w tym przypadku powiedzieć, że pani Chie Kaijura nie śpiewała tej piosenki podczas emisji serii, a Yoshiki Fukuyama, podkładający głos pod Nekki Basarę. Mamy w tym momencie do czynienia z rarytasem. Co więcej powyższa wersja nie była oficjalnie wydana, została ona nagrana przez użytkownika Youtube – occult774 z relacji streamowej, urządzonej przez Chie Kajiura dla fanów, 26 lutego 2011 roku. Całość transmisji można zobaczyć na ustream pod tym linkiem.

Fani fikcyjnego zespołu Fire Bomber nie śpią, czego dowodem jest też kolejny filmik – tym razem nieprawdziwy zwiastun nowego Macrossa z 2012 roku:

Trzeba przyznać, że jak na amatorską produkcję prezentuje się świetnie. Miło także zobaczyć dorosłą Mylene Jenius, która, jak domyślam się, jest przedstawiana jako 29-letnia dziewczyna z 2060 roku. Nie miałbym też nic przeciwko, gdyby rzeczywiście stworzono kontynuację wątków z Macross 7. Zwłaszcza wyjątkowo cenię muzykę z tej części.

Wiele fanek próbowało,  próbuje i będzie próbować śpiewać utwór “Ai Oboeteimasuka” – najprawdopodobniej najbardziej eksponowaną piosenkę wśród entuzjastów japońskiej animacji. Czasem im wychodzi, czasem nie. Na szczęście do tej ostatniej grupy nie należy fanowska piosenkarka z Chile – Salomé Anjarí. Jej cover prezentuje nieco weselszą wersję piosenki o uczuciach osoby ze złamanym sercem:

Zastanawialiście kiedyś, jak brzmi utwór instrumentalny “Dogfighter” z serialu Super Dimension Fortress Macross w zwolnionym tempie? Polecam, więc dzieło japońskiego fana – tuberomeotap’a, który przedstawił w ten sposób metodę grania tego kawałka.

To be Bomber…

Related Posts