Epickie nowości Macrossa #2

Coverowej kariery Salomé Anjarí ciąg dalszy.  Po zamieszczeniu własnej aranżacji “Ai Oboeteimasuka” na Youtube, fanka z Chile postanowiła tym razem przedstawić swoją wersję utworu “Watashi no kare wa pilot” – najstarszej popowej piosenki Macrossa.

Piosenka pojawiła się po raz pierwszy w 11 odcinku SDF Macross i była śpiewana przez Lynn Minmay (głos: Mari Iijima). Przez następne lata pojawiło się jej multum oficjalnych coverów, czy to tylko na płytach, czy w animacji. Można było ją posłuchać w Macross Plus (w humorystycznej, karaokowej wersji przyjaciółki głównych bohaterów, ale jednak), Macross 7 (w serialu TV śpiewana przez Chie Kaijurę, ale na albumie “Mylene Jenius sings Lynn Minmay” zamieszczono wersję wykonywaną przez Tomo Sakurai), czy nawet w ostatniej telewizyjnej części – Macross Frontier (Megumi Nakajima jako Ranka Lee). Powstawały też fanowskie przeróbki,  w których czołówce, moim zdaniem, znajduje się powyższa wersja.   Salomé Anjarí nie kaleczy japońskiego, nie próbuje brzmieć “kawaii”, tylko śpiewa naturalnie, a jej głos dobrze współgra z podkładem, znanym z Macross Frontier.

A jeśli już mówimy o czołówkach i Macross F, polecam także inny cover Chilijki. Mowa tutaj o drugim openingu Frontiera – Lion,  oryginalnie wykonywanym przez Megumi Nakajimę i May’n (głos wokalny Sheryl Nome). W poniższej wersji, Salomé asystuje Bárbara Echard. Sądzę, że wariacja nie jest tak ciekawa jak pierwszy przedstawiony dziś kawałek, ale przedstawia się poprawnie.

Na deser zachęcam do odsłuchania 8-bitowej wersji openingu Macross 7 – Seventh Moon z Gubabą na obrazku:

Related Posts