Epickie nowości Macrossa #6

Dzisiaj nieco instrumentalnie. Pamiętasz grającą figurkę, wzorowaną na Lynn Minmay, w SDF Macrossie i DYRL-u? Była ona gadżetem, który wprawił w konsternacje wielkoludów, znanych Zentraedi. Ciekawe, jakby zareagowaliby na utwór “Ai Oboeteimasuka”, grany na klasycznej szkatułce z dźwignią. Tego raczej nie dowiemy się (chyba, że Shoji Kawamori wpadnie na taki pomysł), za to mamy możliwość posłuchania takiej wersji. Fan kewpie3kewpie3 postanowił zaprezentować nam takiż wariant. Wykonanie jest tym bardziej imponujące, że sam opracował przewijające się karty.

Przyznam bez ogródek – nie najlepiej wspominam opening Macross F z 17 odcinka serialu. W moim odczuciu animacyjnie nie pasował w ogóle do należytej serii, tylko raczej szkolnego anime z moe. Być może trzeba było go interpretować jak reklamę, co miało sens, spoglądać na tego typu smaczki we wcześniejszych epizodach, w filmie kinowym, na albumu “CM Ranka” czy w końcu specjalnym OVA – “Macross F Music Clip Collection Nyan Cli”. Ale nie o tym miałem mówić ;)

Prawidłowym tematem tego wpisu jest podkład muzyczny, użyty w tamtej czołówce. Japoński perkusista, ukrywający się pod pseudonimem 369kazu, zaprezentował nam ten utwór w akompaniamencie swojego sprzętu:

Related Posts